Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ti el mernétek utazni Április1...

Ti el mernétek utazni Április12én Kaliforniába?

Figyelt kérdés
Folyamatosan figyelem az egyre aggasztóbb híreket a koronavírus terjedésével kapcsolatban,és tegnap már azt olvastam,h Kaliforniában a legmagasabb a fertőzöttek száma,de még durvább,h a magas kórházi számlák miatt a legtöbb ember inkább el se megy orvoshoz,sőt betegen is eljárnak dolgozni!Beszéltem az utazási irodával,akik azt mondták,h csak akkor mondják vissza az utat,ha az ottani követség megtiltja a beutazást,ha én mondom le,bukok egy bizonyos százalékot.Az a legnagyobb aggályom,h én vigyázhatok magamra,ha sok ember lazán veszi ezt az egészet,és ami a legdurvább,h már egy betegnél is karanténba zárnak mindenkit.Én attól félek a legjobban,h kifizetek egy csomó pénzt,és nem tudunk sehova se bemenni-pl Universal Studio v Las Vegas Show-,mert ugyanúgy bezárják,mint pl az olaszoknál a milánói Scalát.A barátaim meg a családom persze félt,ezért lennék kíváncsi független véleményekre:ti mit tennétek a helyemben?Ismét nagyon érdekelne ott élő magyarok tapasztalata,merjek-e belevágni?Előre is köszönöm a válaszokat!!

#Kaliforniai utazás #menjek v maradjak?
2020. márc. 9. 01:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"februárban azt már lemondtam,és az az iroda 1héten belül visszautalta a teljes előleget,pedig ott nem kötöttem utazási lemondást,ezért is csodálkoztam,h ez a másik iroda azzal"fenyegetőzik",h csak akkor kapom vissza a teljes összeget,ha ők kénytelenek törölni az utat!"


Ez pontosan úgy néz ki, hogy ha a külügyminisztérium a konzuli szolgálat oldalán az utazásra nem javasolt térségek közé felveszi az adott országot, akkor az utazási irodáknak VISSZA KELL fizetniük a pénzt. De csak abban az esetben, ha a konzuli szolgálat oldalán bekerül az utazásra nem javasolt országok közé.


Mivel Kína ilyen, ezért fizették vissza.

Kalifornia viszont nincs ilyen helyzetben most, ezért nem akarják visszafizetni.


Utazásra nem javasolt térségek - itt tudod megnézni:

[link]

2020. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is nagyon szépen köszönöm a hasznos infót!!
2020. márc. 10. 18:12
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
USA Marcius 13-aval felfuggesztette europai allampolgarok beutazasat 30 napig szoval nem utazhatsz be.
2020. márc. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Én egy kicsit más szemszögből köztelítem meg ezt a dolgot, kérdező: nem az a kérdés, hogy el merj-e utazni, hanem az, hogy el fogsz-e tudni utazni? "


Hát igen, épp ezt mondtam márc. 9-i, 4-es válaszomban - oly gyorsan változnak a dolgok a vírus szaporodásával, hogy sajnos igazam lett: tegnap világjárvánnyá minősítette a WHO (Egészségügyi világszervezet) a koronavírus járványt és


"Az Egyesült Államok 30 napra felfüggeszt minden beutazást Európából – jelentette be Donald Trump amerikai elnök szerda este a Fehér Ház ovális irodájából sugárzott beszédében.

A koronavírus-járvány terjedése miatt elrendelt


utazási tilalom péntek éjfélkor lép életbe, de a tiltás nem érinti az Egyesült Királyságból érkező utasokat." (mondjuk ezt nem értem, mert ott is vannak fertőzöttek - hülyén néző smiley)

2020. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az iroda úgy döntött,h eltolja az utazást május11re.Az még majdnem 2hónap,meglátjuk,mi lesz?Én próbálok,mint minden helyzetben pozitív maradni:reménykedem,h nálunk nem fog nagyon emelkedni a megbetegedések száma a szigorú szankciók eredményeként,és ugyanezt kívánom az összes többi országnak is a világon.Azért ezt az egészet leginkább a kínai kormánynak köszönheti a világ,mert próbálták elbagatelizáni és eltitkolni egy ideig ezt az egészet,de meg van lőve a legtöbb ország,mert nagyon durván függnek Kínától kereskedelmi szempontból,úgyh megússzák egy ejnyebejnyével,miközben ezrek halnak meg egy pár idióta politikus felelőtlensége és bénázása miatt!:/:/Utálom ezt a kiszolgáltatott helyzetet!!
2020. márc. 13. 18:33
 16/20 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy mostanra már nem kérdés számodra sem, hogy ebből az utazásból nem lesz semmi... Sem ápr. 12-én, sem máj. 11-én :-(
2020. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A Kérdező eszmefuttutása nem vall sok észre, úgyhogy kétlem, hogy bármi is világos lenne számára...
2020. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Utolsó,jó nagy paraszt vagy,ha érdemben nem tudsz hozzá szólni,akkor fogd be,v virológus vagy,és pontosan tudod,mikor lesz ennek az egésznek vége??
2020. ápr. 4. 19:42
 19/20 anonim ***** válasza:
Majusban tuti nem lesz vege. Meg a juliusnak is orulnenk...!
2020. ápr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Most már október végénél tartunk,de én meg már ott,h vissza akarom kapni a pénzem,de ettől teljes mértékben elzárkóznak,pedig azt ígérték,ha meghiúsul az utazás-márpedig egyenlőre ez történt,ez már a 3.új időpont-akkor visszautalják a pénzt,és ez van az Utazási szerződésben is!A végtelenségi nem tologathatják az időpontot!Holnap felhívom a Fogyasztóvédelmiseket,tudtommal ebben ők kompetensek.
2020. ápr. 6. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!