Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megéri-e vagy érdemes-e...

Megéri-e vagy érdemes-e Amerikába költözni?

Figyelt kérdés
Tervben van, hogy 8-10 év múlva kiköltöznénk Amerikába. Mik a tapasztalataitok az országgal kapcsolatban? Voltatok-e már kint? Éltek/éltetek már kint? Ismerős/családtagotok él-e/élt-e kint? Minden ötletet, tapasztalatot, tanácsot szívesen meghallgatok :)

2020. márc. 23. 09:52
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
92%

5millio ilyen kerdes van mar megvalaszolva az oldalon,nem tudom mi lehet az az informacio amit ott ne találnál meg..........

Kerdesed jelen esetben amugy is teljesen felesleges......8-10év múlva.........addigra igen csak meg fog változni pár dolog.....

2020. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Bilibe lóg a kezed. Ma már nem lehet csak úgy kiköltözni USA-ba. Amit az ÉNBP-ben látsz az nem valóság. Másrészről nem is éri meg. Nyugat-Európában sokkal könnyebb boldogulni, jobb az életszínvonal, a szociális ellátások, az oktatás. Nem sok érv van az USA mellett.
2020. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Mindenki más szempontjai vannak. Anyagaikat nézzük, akkor nem. Oda anyagi szempontok miatt akkor éri meg csak kiköltözni, ha olyan munkát kapsz, amivel kint is gazdagnak számítasz. Kint az egészségügy alapból marha drága. Legalapabb dolgok is elvisznek egy csomó pénzt. Ha van biztosításod úgyis marha sok pénzbe fog kerülni, de valamivel kevesebbe azért. Gyereket vállalni is kész vagyon kint, már maga a szülés is.

Sorozatokból, filmekből ne indulj ki. Én mindig a Modern család vs Anyám borogass/Semmi közepén/kismillió címe van idehaza ennek a sorozatnak.

A Modern családba persze, hogy jónak tűnik az élet, mert ott a karakterek alapból dúsgazdagok. Az igazi átlagos életet a másik sorozat mutattja meg neked, ami közel se olyan fényes.

2020. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tény hogy nagyon jó ott lenni (nyilván a keleti és nyugati partot értem ez alatt, főleg New Yorkot és Los Angeles-t) és minden úgy van kitalálva hogy a segged ki legyen nyalva. Mindennek az alfája és omegája a vásárlói elégedettség. Mindent azonnal a lehető legjobb minőségben raknak eléd. Áruk tekintetében hatalmas a választás és nagy az olcsóság. Szolgáltatásból gyakorlatilag minden van, amit el tudsz képzelni.


Igen, de ugyanakkor ott a másik oldal, az egészségügyi ellátás, a barom fegyvertartási szabályok, a beszűkült gondolkozású társadalom, illetve az, hogy az ország teteje-alja-közepe teljesen használhatatlan (nem véletlenül referrál rá az amerikai köznyelv is "flyover state"-ekként).


Amerikába szerintem nyaralni érdemes menni, vagy esetleg valami bázist kialakítani ott ahol évente 2-3-4 hónapot eltöltesz. Én élni tuti nem bírnék ott, hacsak nem vágna hozzám valaki egy Beverly Hills-i villát meg havi 100e dollár költőpénzt.


Ha a kérdésed arra vonatkozik hogy "igaz-e hogy Amerikában kolbászból van a kerítés?", akkor arra az a válasz hogy nem, sőt, sokkal kevésbé van kolbászból mint itt az EU-ban sok helyen.

2020. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tény hogy nagyon jó ott lenni (nyilván a keleti és nyugati partot értem ez alatt, főleg New Yorkot és Los Angeles-t) és minden úgy van kitalálva hogy a segged ki legyen nyalva."

Ha tele vagy pénzzel akkor van csak ez. Pont előtted írtam, hogy milyen az átlag élet. Átlag életben nem lesz ki nyalva a segged. Élnek mind New Yorkban mind Los Angelesben ismerőseim, átlagkeresetűként totál nincs kinyalva a segged, hanem ugyanúgy gürcölnöd kell egyik napról a másikra.

2020. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!