Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lehetséges valamilyen módon...

Lehetséges valamilyen módon Amerikában továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Van egy kishúgom, egy hónap múlva lesz 16 éves. Kitűnő tanuló, országos versenyeken is vett már részt, matematikából 10. lett például. Még nem igazán tudja, hogy mi lenne nagy korában, eddig csak a mikrobiológia jött szóba, ha jól tudom. Nem szeretne Magyarországon tanulni, mindenféleképpen külföldön szeretne. Álma az, hogy Amerikában telepedjen le. A családunk ki tudna fizetni kicsit drágább tanulást is, viszont az ösztöndíjnak is örülnénk nagyon. Egyetemre ki lehetne jutnia Amerikába? Ha kell, bármit megtanul, nagyon jól fog az agya, iszonyú szorgalmas. Kérlek, akinek van tapasztalata, az segítsen. Engem kérdezett, viszont én egyáltalán nem vagyok tisztában ezekkel, én Mo.-n tanulok tovább. Bármilyen segítő jellegű hozzászólásnak örülök, kérem segítsetek.
2020. ápr. 11. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A felvételi díj: Sajnos a jelentkezés nem ingyenes. Átlag 50 dollár körül mozog egy felvételi beadása.


Felvételi jelentkezés: Van, ahol nincs, de, ahol igen, ott el ne felejtsd kitölteni a felvételi jelentkezési lapot.


Bizonyítványok: a másolaton kívül természetesen kell a fordítás is. Ha már jártál egyetemre, akkor a leckekönyvvel és összes részbizonyítvánnyal (transcript) és a tantárgyak magyarázatával (course description) ugyanez a helyzet.


Nyelvvizsgák és felvételik: A legáltalánosabb és leginkább elismert a TOEFL (Test of English as a Foreign Language) nevű nyelvvizsga. Sajnos ez 2 évente elévül. A ponthatárok pedig sulinként változnak. Viszont ez véleményem szerint egy nagyon jó vizsga, a valódi tudást méri fel és azt, amire egy amerikai egyetemen szükséged lesz. Az IELTS (International Language Testing System) is szintén elfogadott. A Cambridge, Trinity és hasonló vizsgákkal általában nem törődnek viszont. Az amerikaik az SAT (Scholastif Aptitude Test), illetve ACT (American College Testing) tesztek alapján kerülnek be egyetemre, mely inkább egy matek, nyelvi és szövegértési teszt, ami talán leginkább az általános intelligenciát méri fel.

Külföldiektől ezt általában nem kérik, kivéve nagyon top egyetemeken (lásd, Harvard pl.). Ha valami miatt viszont már van egy szuper SAT pontot, de TOEFL-d nincs, lehet, hogy megúszod TOEFL nélkül. Ilyen eset ritka, hogy valaki SAT pontokkal rohangálna viszont.


Egy esszé: Ez iskolától függ, de általában kell egy motivációs esszé. Hogy ez milyen hosszú, van-e megadott témája, esetleg több fogalmazás kell, egyetemtől függ.


Ajánlólevél: Ez is iskolától függ, van, ahol nem kell, de általában minimum egy, ha nem több ajánlólevélre szükséged lesz, lehetőleg egy tanárodtól, esetleg munkáltatótól (nem családtagtól vagy baráttól!).


Anyagi fedezet: Bár a jelentkezésnél ezzel van, hogy el tudsz játszani (nem mindig), a felvételi jelentkezésedhez be kell bizonyítanod, hogy van pénzed a tanulmányaidra. Ez banki igazolással tudod bemutatni, iskolától (tandíjtól is függ), de átlag minimum 30-40 ezer dollárt kell tudnod felmutatni, ami azt mutatja képes vagy finanszírozni minimum az első évet. Majd lesz valahogy alapon sajnos nem megy. Ez a vízum miatt kell. Enélkül felejtsd el.


Útlevél másolat: Kell egy másolat az útleveledről (az az oldal, amin a képed van), illetve, ha van már vízumod az USA-ba, arról is.

2020. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Még az a kérdés merült fel, hogyha ott kint tanul, akkor lesz kint esélye letelepedni? Nem igazán tudom, hogy ott hogy megy, csak azt hogy nagyon nehéz oda kijutni véglegesen. Így ott lehet maradni egyetem után?
2020. ápr. 11. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki ennyire világtalan, h alap dolgoknak sem képesbutánanézni a neten, sztem ne menjen külföldre!!
2020. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jézusom, a húgom nem tud utánanézni, beteg, nem a telefonját nyomkodja, hanem alszik/pihen. Én nem tudom, hogy hol/hogyan kéne utánanézni, de köszönöm szépen a segítséget. Most ezzel nagyon jó lett a napod gondolom.
2020. ápr. 11. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:

A tanulovizum (egyetem befejezese) utan van eselye letelepedni, ha talal egy munkaltatot, aki hajlando a papirjaival szaladgalni (tehat hianyszakmaban vegez, vagy kituno kutatasi eredmenyekkel rendelkezik, stb.). Vagy szerelembe esik egy amerikai allampolgarral, aki felesegul veszi es megkeri neki a zoldkartyat.

Azt tudni kell, hogy a tanulovizummal nem vallalhat munkat, csak es kizarolag az egyetemen belul, es csk ,ax 4 ora/nap (ergo abbol nem tud megelni)

Azt is merlegelni kell, hogy a szallas-kaja-kozlekedes-biztositas stb. hogyan tudjatok finanszirozni a tandijon felul.

Egyes egyetemeken van lehetoseg osztondijra, de ennek feltetelei vannak (utana kell nezni, minden egyetemen masok a feltetelek, de altalaban az egyik kotelezo elem az A-s ertekeles)

2020. ápr. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát az a házasság általi zöld kártya sem egy párperces fáklyásmenet....

[link]

2020. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 válaszoló

Köszönöm szépen!

Egyébként most gondolkodik a fogorvoson is, nem tudom az mennyire hiányszakma ott.

Amiket néztünk ösztöndíj általában 4,3-4,5-ös átlagot kérnek, de persze van amihez teljesen kitűnő kell.

2020. ápr. 14. 10:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Kerdezo, itt NINCS olyan, hogy 4,3-as atlag. Itt olyan van, hogy A, A+, es hasonlok. Ha az elso negyedevben nem teljesiti az X szamu unit-bol az A-A-A-A ertekeleseket, akkor kiesik az osztondijbol. (csak irtam egy durva peldat< nem feltetlenul ez az elvaras. De teljesiteni kell a crediteket, legalabb B+ szinten, a legtobb helyen. Pl. nem mondhatja, hogy most depresszios vagyok, es az elvart 60 creditbol csak 40-et csinalok, azt is C-re)

Fogaszkent itt akkor tud jol elni, ha hajlando kikoltozni a nagyvarosbol egy olyan kornyekre(pl elovarosok), ahol 1 merfoldes sugaru korben csak o van fogasz. Itt, ahol en elek, setalo tavolsagban van 6 fogaszati rendelo, kb evente cserelodnek a fogaszok bennuk, mert nem elnek meg ezen a kornyeken tul sokan vannak)

2020. ápr. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!