Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában szeretnék továbbtan...

Amerikában szeretnék továbbtanulni. Meg tudnátok osztani velem a tapasztalataitokat, amennyiben vannak? Hogy válasszak egyetemet? Eleve: hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom Amerika alatt az USA-t erted. Hogy kezdj neki? Amennyiben nem vagy nagyon eleresztve penzzel, nezz korul az olcsobbak kozul. Menj a collegeboard.com oldalra ott osszetudod hasonlitani az egyetemek szinte minden szempontbol. Megnezed a hataridoket, a felveteli korulmenyeket, tuiton fee-t, lakhatast, stb. Ha valami nem vilagos kuldesz egy emailt az egyetemnek, es megkerdezed oket. Kozben keszulsz a vizsgakra (SAT,TOEFL, SAT 2 subject test). Megprobalhatsz osztondijjat szerezni de ahhoz nagyon a toppon kell lenned. Az erettsegidet es minden mas szukseges papirt hivatalos forditoirodanal le kell forditani.


Alaphangon a felkeszules es minden egyeb is mar eleg sulyos penzbe kerul. En magantanarral keszultem fel a vizsgakra es igy minden egyutt kb: 600-800 ezer volt. Erre jon meg ra a repjegy, borond stb.


Ha melyebben erdekel a tema kuldj privatot.

2014. okt. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ajánlanám, hogy célozz meg egy erősebb community college-et, ami olcsóbb, mint egy egyetem és könnyebb is bekerülni. A főiskolán 2-3 évig kitűnően tanulsz, sportolsz, minden iskolán kívüli programban benne vagy és így egy ún. transferrel át tudsz menni egy erős egyetemre.

Ha kérdésed van, nekem is nyugodtan írhatsz.

2014. okt. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!