Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Karibi szigetek közt van...

Karibi szigetek közt van olyan ami kimondottan veszélyes?

Figyelt kérdés
Ha nem is az egész ország de pl a nagyrésze nagyon veszélyes
2020. máj. 1. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Mi számít nagyon veszélyesnek és milyen szempontok szerint? Gyilkosság? Állatok? Természeti katasztrófa?

Bárhová is mész, a turisták által látogatott frekventált helyeken elenyésző az efféle veszélyesség, persze lopások előfordulnak, de az mindenhol jellemző, nem csak a Karib-térségben.

2020. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kimondottan a közbiztonságra gondolok pl sétálunk és megtámadnak.
2020. máj. 1. 19:23
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Haiti... De ott nincs is említésreméltó turizmus...
2020. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3%
a legtöbb sajnos veszélyes. ezekre a szigetekre jellemző hogy a turizmuson kívül nem nagyon lehet más területen elhelyezkedni, és ez elégedetlenséget szül. nyilván a turisztikailag frekventált helyeket igyekeznek biztonságosan tartani (elvégre ez az országok fő bevétele), de más helyeken sötétedés után nem érdemes mászkálni.
2020. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Voltam már rengeteg szigeten, néhol heteket / hónapokat is eltöltöttem. De ez attól még egy szubjetkív meglátásom, amivel lehet más meg vitatkozna.


Haiti nyilván ami a legveszélyesebb, ez a világ egyik ha nem legszegényebb országa. Ott még nem voltam, és nem is tervezem.


A Dominikai Köztársaságban se voltam (pedig valamiért nagyon felkapott). Azt hallottam, hogy ott nem jó ötlet turistás övezeteken kívül sétafikálni. De nem tudom, hogy ezt én is így gondolnám-e.


Trinidad és Tobago véleményem szerint vita nélkül a legszebb és legizgalmasabb. Trinidadon azért nem árt a nagyfokú óvatosság a turistás helyeken kívül, Tobago teljesen rendben van. (Trinidadon van az "élet" meg a híres karnevál, Tobago meg egy csendes kis szigetecske.)


A többi sziget (Barbados, Antigua, St. Lucia, St. Kitts és Nevis, Grenada, St. Vincent, Martinique, Guadelopue, Dominikai közösség [ami nem ugyanaz, mint a Dominikai Köztársaság], stb) teljesen rendben vannak. Ezt persze karibi viszonylatban mondom, nem európai viszonylatban! De a józan ész szerinti "szabályokat" betartva soha nem kerültem veszélyes helyzetbe. Pedig én az a fajta vagyok, aki nem a gazdag fehérek által frekventált, őrzött golfklubbokban érzi jól magát, hanem a helyiek közt.

2020. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Jamaikát kihagytam. Nem kifejezetten biztonságos ország.
2020. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jamaicaval mi a baj?Úgy tudom turista paradicsom
2020. máj. 1. 22:36
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
ABC szigetek, Martinique, Guadeloupe, Montserrat, Sint Eustatius, Saba, Sint Maarten,Saint-Martin, Saint-Barthélemy, Anguilla, Brit Virgin-szigetek, Amerikai Virgin-szigetek.
2020. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

#7

Igen a drogturisták körében.

2020. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Te nem a Haitis kamasz vagy?Akivel tegnap beszéltünk?


Mindenesetre, Honduras manapság a legveszélyesebb ország a Karibi térségben.


A szigetek amiket említettek kutya f..sz..a mellette :D


Jamaica nem annyira veszélyes, voltunk kétszer.


Haiti az inkább putri ,és veszélyes is, természetesen.


De a király ilyen szempontból Honduras, azon belül is San Pedro Sula.

2020. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!