Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ismerős adhat munkavállalói...

Ismerős adhat munkavállalói vízumot az usában?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van kinn vállalkozó ismerőse és anyagilag nem okoz neki problémát a munkavállalói vízum kifizetése, a fizetésen túl, akkor az minden további nélkül alkalmazhatja az ismerősét, akkor is ha az csak egy fizikai munkás?


Vagy kell neki valamilyen hivatal felé indoklást tenni, hogy miért pont Őt alkalmazza?


Mert ha egy egyetemi tanárról, orvosról, vagy programozóról van szó, egyértelmű indok lehet, hogy az adott illető olyan minőséget képvisel a saját területén, ami indokoltá teszi, hogy Őt válasszák egy amcsi helyett...


De ha mondjuk egy burkolóról, vagy targoncásról van szó, nem biztos hogy van jó indok.



2020. jún. 18. 17:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

General Requirements (among others)

Labor Condition Application Required?

H-1B Specialty Occupations


The occupation requires:


Theoretical and practical application of a body of highly specialized knowledge; and

Attainment of a bachelor's or higher degree in the specific specialty (or its equivalent) as a minimum for entry into the occupation in the United States.


Mar itt elbuksz. Itt a teljes kovetelmeny lista: [link]

2020. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%
Házasságot baromira ellenőrzik amiatt, mert nagyon sok volt a trükközés. Hidd el, pillanatok alatt kiszűrik, hogy érdek házasság-e vagy sem.
2020. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Endr 72 ***** válasza:

Adhat.Nem nehéz kijátszani.Főleg ha van egy kis pénzetek,és ügyvédhez fordultok.Házassággal pedig automatikusan jár a zöldkártya,de meglehetősen macerás.Közös lakás,közös bankszámla,stb kell hozzá.Viszont a zk még nem állampolgárság.

Viszont mivel itt kapod meg a munkavállalásit,komoly bajod már nem lehet a reptéren.

Komoly esélyed van viszont a zk-lottón.Add be,és várj.

2020. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%

13:

Nem és nem.

Nem könnyű már kijátszani a rendszert, mert Trump mindenhol bekeményített. Ezt nem én mondom netről kutatva, hanem 15 éve kint élő ismerősöm. Legális munkavállalás is már nehéz. Hiába fordulsz te ügyvédhez.

Házasságnál meg nem jár automatikusan zöldkártya.

Zöldkártya lottó meg megint más. Attól, mert kisorsolnak nem kapsz még zöldkártyát. Alapból interjún kell részt venned, ahol többet között elég pénzt kell felmutatnod a megélhetéshez. Nem tudsz elég pénzt felmutatni simán visszautasítanak.

2020. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

21.12


És az az "elég pénz" a zöldkártya lottónál jól tudom hogy kb. 14 millió ft?

2020. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

15:

Pontosan már nem tudom mennyi kell, mert mindig változik az árfolyam miatt.

2020. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
A zöld kártya lottó az igazából a diversity visa. Ott is végzettség alapjan válogatnak és ha rád is esik a választáskomoly követelmények vannak. Ja ésmivel elég sok a magyar ESTAs csaló túltartózkodó hamarosan kirakhatnak ebből de az se kizárt hogy megszűnterik ahogy van.
2020. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

17: Nem, nem fognak. Felmerült már, de nem raknak ki. Az ESTA az inkább diplomáciai kapcsolat a két ország között.

A zsarolási botrány esetében merült fel, hogy kiraknak minket, de nem lett belőle semmi. Tudod, az a zsarolási botrány, ami miatt lejátszották a kamu netadós tüntetést.

2020. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Én most mindenhol azt olvastam, hogy a zöld kártya az a házasság esetén márpedig jár...

Akár még olyan esetben is járhat, ha a nem amerikai fél illegálisan túltartózkodott.


Amúgy nyílván ellenőrzik a házasságokat, de ha a 2 fél együtt lakik, közös a vagyonuk, stb. akkor mégis honnan jönnének rá, ha mondjuk a letelepedni kívánó fél, az fizet e a leendő házastársának ezért?

Illetve mi van ha Őt is átveri, és azt hiszi, hogy tényleg szerelmesek?

Sőt, tovább megyek... Mi van ha tényleg őszinte a kapcsolatuk?

3 hónap alatt kialakulhat.


Egyébként nekem van egy rokonom, akinek van egy ismerőse, aki kiházasodott az Egyesült Államokba, nem kapott rögtön zöld kártyát, de amint megkapta elvált, ugyanis a férje verte és alkoholista is volt...

Azóta is kinn él.


Nem tudom, hogy vajon mi lehetett ennek a menete, de megtörtént.

2020. jún. 22. 19:22
 20/27 anonim ***** válasza:
52%

19: Ha elég ideig élsz együtt az illetővel összeházasodva akkor jár. Már több, mint 10 éve így van. Nem tudom 1 vagy 2 év kell, azalatt lebuktok vagy elválsz simán buksz mindent, mert addig ideigleneset kapsz csak. Kiderül érdekházasság volt még ki is utasítanak X évre (pontosan nem tudom mennyi időre) az USAból.

A hivatalnál meg profi módon össze vannak készítve a kérdések, ami alapján rájönnek, meg be kell bizonyítani, hogy előtte is együtt voltatok már. Közös képekkel bizonyítva, hogy tényleg akkor készült-e, stb.

3 hónap alatt meg nem fog ilyen komoly kapcsolat kialakulni, ezt az ellenőrző hivatalban is tudják.

2020. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!