Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ismerős adhat munkavállalói...

Ismerős adhat munkavállalói vízumot az usában?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van kinn vállalkozó ismerőse és anyagilag nem okoz neki problémát a munkavállalói vízum kifizetése, a fizetésen túl, akkor az minden további nélkül alkalmazhatja az ismerősét, akkor is ha az csak egy fizikai munkás?


Vagy kell neki valamilyen hivatal felé indoklást tenni, hogy miért pont Őt alkalmazza?


Mert ha egy egyetemi tanárról, orvosról, vagy programozóról van szó, egyértelmű indok lehet, hogy az adott illető olyan minőséget képvisel a saját területén, ami indokoltá teszi, hogy Őt válasszák egy amcsi helyett...


De ha mondjuk egy burkolóról, vagy targoncásról van szó, nem biztos hogy van jó indok.



2020. jún. 18. 17:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Elindíthatja a folyamatot amit majd elutasítanak.
2020. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Kicsit részletesebben?
2020. jún. 18. 17:46
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Hát nem. White trash-ekből, vagy csak úgy magyarosan prolikból, van ott is bőven. Nem kellenek oda még kelet-európából is. Így legálisan ilyen alja szakmákkal nem tudsz munkát vállalni.
2020. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de jó lenne ha kifejtenétek, hogy konkrétan miért nem működik az úgy, ahogy fentebb írtam...

Pl. melyik illetékes szerv utasítja el a munkavállalói vízumot, milyen indokkal, stb.


Amúgy bármelyik pronyó kimehet vízummal, aztán kiházasodik és meg is van a zöld kártya... Kicsit leegyszerűsítve.


Szóval feleslegesnek érzem -mint laikus-, hogy a munkavállalást annyira megnehezítsék, ha akinek a zöld kártya a lényeg, úgysem 5 év melóval fogja azt megkaparintani, hanem házassággal. Szerintem.


Amúgy természetesen nem könnyű kijutni, hiszen maga a munkáltató sem fogja fizetni egy olyan munkaerőre a munkavállalói vízumot, amit találna a sarkon is... Itt arról van szó, az hipotézis és kérdés, hogyha a munkáltató hajlandó mégis valamilyen okból egy egyszerű fizikai munkásért munkavállalói vízumot is fizetni, akkor van e egyáltalán ebbe harmadik félnek beleszólása, stb?

Ha igen, pontosan az ügyintézés melyik szakaszánál, milyen jogon és kiszól ebbe bele?


Írok egy konkrét példát: ha az unokatesómnak, mint amerikai állampolgárnak van kinn egy étterme és engem, mint magyar állampolgárt szeretné ott LEGÁLISAN mondjuk mosogatóként alkalmazni, akkor a munkavállalói vízum kifizetésével, ezt meg teheti e?

Mert ha igen, akkor ha jól tudom, amíg tart ez a bejelentett foglalkoztatottság, nem az én vízumom fogyna, így három hónapnál tovább is maradhatnék...

(Ez is csak egy elméleti példa)

2020. jún. 18. 20:30
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

“ Írok egy konkrét példát: ha az unokatesómnak, mint amerikai állampolgárnak van kinn egy étterme és engem, mint magyar állampolgárt szeretné ott LEGÁLISAN mondjuk mosogatóként alkalmazni, akkor a munkavállalói vízum kifizetésével, ezt meg teheti e?”


Ha ez így működne, fél Mexikó az USA-ban mosogatna.


Nem automatikus a munkavállalói vízum kiutalása, mégha van is valaki, aki megigényli.

2020. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon tájékozatlan vagy! Házassággal nem jár zöldkártya!
2020. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Melyik szerv utasítja el? Úgy hívják bevándorlási hivatal. Az felé kell bizonyítania az unokatesódnak, hogy az ottaniak közül, senkit nem talál a munkára. De mivel mosogatót bármelyik utcasarkon lehet találni ott is, így erre nem fogják megadni a munkavállalói vízumot.


"Mert ha igen, akkor ha jól tudom, amíg tart ez a bejelentett foglalkoztatottság, nem az én vízumom fogyna, így három hónapnál tovább is maradhatnék..."

Ezt nem nagyon értem. Az ESTA szól 3 hónapra, de az meg nem jogosít munkavállalásra.

2020. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Régen még 2010 előtt működött, de azóta szerintem már szigorítottak és nem könnyű kitrükközni a rendszert.

Mielőtt valaki nekem ugrana: de, ki tudták trükközni a rendszert, viszont speciális esetben csak. Mi volt ez a speciális esett? Az, hogy étterembe kerestek olyanokat, akik jártasak a magyar ételeket világában, stb. USAban nehezen találtál ilyet, így a hivatal megadta az engedélyt akkoriban. Ismerősöm volt kint, ha jól emlékszem Los Angeles környékén, ott alkalmazta így az ismerőse.


Viszont Trump már mindenhol szigorít, már a legális munkavállalás is egyre nehezebb a külföldiek számára. Így szerintem már nem nagyon működne ez, hogy ismerős adna munkát és erre kapnád meg a munkavállalóit.

2020. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A támogatás egy dolog, de a vízum rólad szól, és ehhez kitöltesz egy űrlapot (vagy kitöltik helyetted), itthon bemész a követségre, elbeszélgetnek veled, és majd eldöntik, mi legyen. Indoklásra ne számíts. Ha nem akarják, nem mondják.

Vedd figyelembe, még azt is megteheti az USA repülőtér illetékese, hogy szó nélkül visszaküld az érkező gépre. Nem köteles megmagyarázni neked. Az más kérdés, hányszor alkalmazzák, de joguk van hozzá.

2020. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszi! És mi a helyzet a házassággal? Tényleg nem kap zöld kártyát az aki amcsi állampolgárral házasodik össze?
2020. jún. 19. 18:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!