Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen átalakító kell Amerikába?

Milyen átalakító kell Amerikába?

Figyelt kérdés
Azt mondták kell egy átalakító mivel az itthoni elektromos dolgokat nem tudom kint bedugni. Milyen ez az átalakító és hol tudok szerezni a legkönnyebben? Vagy mit keressek?
2010. aug. 4. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak "átalakító", hanem adapter is szükséges, ugyanis nem csak a dugó nem egyezik, de a hálózati feszültség sem.

Bármelyik nagy elektronikai áruházban, de akár hipermaketben is kaphatsz olyan adaptert, amelyet az amerikai konnektorba dugva tudod használni a magyar eszközöket.

A boltban pedig amerikai konnektorba való átalakítót keress, tudni fogják miről van szó. De arra mindenképp figyelj, hogy nem csak "másképp" tudd beledugni, hanem a feszültséget is alakítsa át 110 V 60 Hz AC-ról 230 V 50 Hz AC-ra

2010. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2010. aug. 4. 12:09
 3/5 anonim válasza:
100%

szia! Én éppen USA-ban vagyok kihoztam laptopot fényképezőt, mobilt mindent. Átalakító nem kellett, mivel ezeknek az adaptere tudta konvertálni az áramot, meg a feszültséget is. Nézd meg a sajátodon, hogy mi van ráírva, milyen áram és feszültség mellett használható. Amúgy itt is lehet kint venni olyan kis dugaszt 3 dollárért amibe bedugod a magyar dugaszt és a másik fele amcsi dugasz (azt hiszem olyan mint az otthoni Telosztó olyat is lehet kapni)de ugye ezek csak dugaszok, és nem konvertálnak. Amúgy konvertálót is lehet venni de az már 10-20 dolcsi közt van! Ha kijösz és nem hozol magaddal ilyeneket, akkor itt kint a Radio Shack-ban tudsz venni:D

Jó utat!:D

2010. aug. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fúú köszönöm! Igyekszem itthon megoldani, de örülök hogy kint is van rá lehetőség, főleg hogy most már tudom hogy hol keressem!!
2010. aug. 9. 12:12
 5/5 anonim válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok újra:D azt elfelejtettem mondani, hogy átlagos súlya a konvertálóknak 1és 3 kg közt van ezért nem nagyon szokták kihozni őket, mert sok súlyt nyom a csomagban:D
2010. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!