Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Express Entry programba...

Az Express Entry programba való megfeleléshez feltétlen kell Kanadában tanulni vagy dolgozni?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy ha nem dolgozom vagy tanulok kint akkor itthon megszerzett tudással és tapasztalattal is lehet elegendő pontot gyűjteni?

2020. szept. 29. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én sosem tanultam vagy dolgoztam Kanadában, csak egy helyi cégtől kaptam állásajánlatot.


Kaptam 2 évre munkavízumot, és egyből elkezdtem intézni az Express Entry-t, amint idekoltöztem. 458 pontot sikerült összeszednem diplomával, nagyon jó angol nyelvtudással és a kanadai munkámmal. Az összes pontot bizonyítani kell angol nyelvű fordítással az eredeti dokumentumokról, ez kb 4 hónapba telt nekem összeszedni.

Utána egyből bekerültem a meghívottak körébe a magas pontszámom miatt. Onnantól kb. fél év volt az elbírálás. 10 hónappal a Kanadába költözésem után meglett a PR.


Semmi rokonom nem él itt, sosem tanultam itt, nem tudok franciául sem, mégis gyorsan sikerült.

2020. szept. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Honnan sikerült munka ajánlatot kapnod? Mennyire könnyű olyan céget találni akik megvárják a processing time-t? Mi mindenkeppen pr-kent akarunk kimenni de csak 350 pontunk van kanadai tapasztalat és munka ajánlat nélkül...
2021. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!