Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit érdemes feltétlenül...

Mit érdemes feltétlenül felkeresni New York-ban és milyen belépő árakra számíthatok?

Figyelt kérdés
3 hét múlva Torontó-ba utazom az unokatestvéremhez, és 1 hópaig kint leszek. New York-ba szeretnénk átmenni autóval 2 napra, mert még ő se volt. Azt mondta 7-800 km-es út és kb 8 óra.
2014. máj. 12. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem:

- Central Park

- Times Square

- Broadway (lehetőleg megnézni egy színdarabot)

- Grand Central Terminal

- Empire State Building

- Madame Tussauds

- Statue of Liberty - Water Taxi odáig

- Tribute to World Trade Center

- Manhattan Bridge

- Rockefeller Center Plaza (Top of the Rock)

- Battery Park

- Columbus Circle

- Wall Street

- Chine Town

- Crysler Building

- Brooklyn Bridge/Manhattan Bridge

- Hudson River

- ide nem biztos, hogy két nap alatt eljutsz, de nagyon szép Coney Island is.

2014. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez jó hosszú lista lett, nem hiszem hogy az összesre lesz idő. Gondolom sok idő elmegy ezeknek a felkeresésére is mert nem egy helyen vannak és kicsi nagyobb mint Budapest :)

Egy kimaradt:) A Madam Tusseau vax múzeum. Szerintem az is érdekes lehet.

2014. máj. 12. 16:13
 3/11 anonim válasza:

Plaza Hotel

Orange Country Choppers

Paul Jr Designs

2014. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Írtam a Madame Tussauds-t, nézd meg. :)


Amúgy belefér szerintem, ezek nagy része egy kupacban van ám! New York óriási, de én (Coney Island-et kivéve) Manhattan részeit soroltam, annak is a belvárosát. Gyalog körbejártam ezeket. Térkép segítségével be tudod osztani. Pl. a Water taxi a parkból indul, ahol az egyik Monument van, és kitesz a WTC-nél... Central Park mellett megy a Fifth Avenue, vagy a Times Square-nél a Broadway... Szóval simán be lehet iktatni szerintem mindent. :)

2014. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyasmire gondolok, mint pl. Budapesten azt mondani, hogy nézze meg valaki egyszerre a Hősök terét, a Ligetet, Állatkertet... és mondjuk az Andrássy utat, akár Operával és még nézzen oda a Vörösmarty térre is. Nem azt mondom, hogy minden egymás mellett van, de logikus útvonallal megoldható.


New Yorkban is ki lehet ilyet találni. Én legalábbis ezt tettem. :) (Bár nekem négy napom volt, de nem is csak ennyit csináltam, mint amit írtam.)

2014. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez egész jól hangzik, akkor majd én is csinálok egy útvonaltervet :) Belépőt mindenhol kell fizetni? Gondolom nem magyar fizetéshez vannak ezek igazítva :) Milyen árak vannak? Nem tudom mennyi pénzt vigyek és mennyit váltsak majd Kanadában USD-re. Bocsi, tényleg írtad a Madam.....ot :)
2014. máj. 12. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Én vettem egy New York Pass-t, és nagyon jól ki tudtam használni. Az sok mindenre jó, magában foglal egy csomó belépőt, és sok helyen sorban sem kell állni ("Fast Pass") Amúgy NY tényleg elég drága a többi amerikai városhoz képest, de szerintem magyar viszonylatban nem olyan vészes - kivéve a szállást, mert az horribilis összeg.


[link]


Tömegközlekedésre is bérletet vettem: [link] A 7-day unlimited-et vettem 4 napra, és még így is nagyon megérte!! (kiszámoltam.)

2014. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem az itt felsorolt árakat. Te mennyiért vetted a pass-t? Nekem lehet hogy csak 1 napos kellene. Ha túl drága a szállás akkor nem éri meg 2 napig maradni
2014. máj. 12. 20:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Többféle kártya van, nektek a hopp on-hopp off busz nem hiszem, hogy kell, mert arra tuti nem lenne időtök, szóval szerintem a simát nézd.

Egynapos felnőtt kártya 85 dollár.

Persze azon érdemes elgondolkodni, hogy egy napra is megéri-e. Ki kell számolnod, hogy ki tudod-e használni. (Mert ugye nyitva tartási időben odaérsz-e még mindenhova ez idő alatt, stb.)

Két napra elosztva már jobb, könnyebb tervezni. Az 130 dollár. De ezt neked kell kiszámolni. Megnézed, mi van benne, annak külön mennyi lenne az ára (honlapok, meg itt is írják), és megtervezed, hogy mennyi helyre tudsz elmenni, olcsóbb lenne-e külön venni a jegyeket, vagy nem.

Érdemes a fast pass-t is értéknek számolni, ugyanis nagyon nem mindegy, kell-e sorban állni, vagy azonnal bejutsz a helyekre.


Nem véletlenül terveztem hónapokig az utamat, komoly munka ezt mind kikalkulálni. Ráadásul csomó minden olcsóbb, ha neten rendeled meg, de pl. a kártyáért is utána el kell menni - nekem speciel útba esett, de meg kell nézned, nektek is lesz-e pl. arra időtök, lehetőségek.

2014. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen a segítséget. Majd az unokaöcsém úgyis segít mindenben. Neki jobban megy az angol, mert az anyanyelve :) Most már akkor tudom hogy nem lesz elég 2-300 CAD, az 1 hónapra :) Nemrég még ennyit terveztem vinni, de nem várhatom el az unokatesómtól hogy mindent ő fizessen. A szállás s ellátást amúgy is biztosítja.
2014. máj. 12. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!