Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában lehet vásárolni?

Amerikában lehet vásárolni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy kimegyek amerikába és veszek egy komplett számitógépet aminek az ára 3000 dollár,és ezt haza szeretném hozni repülőn saját célra,ilyenkor hazahozhatom vám és bármilyen adó nélkül?Vagy esetleg bármilyen más elektronikai eszközt Pl:telefon

2020. okt. 10. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nekem eszembe se jutna bejelenteni a határon, talán ha be van csomagolva eredeti dobozában.
2020. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Haat, lebukni csempeszesert nem olyan jo.
2020. okt. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Mindegy, milyen módon hozod be, ha vámköteles, akkor kell fizetni, és az áfát is (értékhatárt nem tudok fejből).
2020. okt. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Vásárolni a legolcsóbban N.Y.-ban tudsz pl. a Times Square-en.

A műszaki üzletekben lehet alkudozni is.

(Ha ügyes vagy, vagy pl. több mindent veszel, vagy drágább dolgot stb..)

A blokkot hozzad el, hogy be tudd mutatni akkor, ha esetleg többre saccolnák -a vámolásnál- az árát mint amennyiért vetted.

Vámolással együtt is olcsóbban jössz ki, mintha itthon vetted volna.


(Nekem a repjegy ára is vissza szokott jönni.)

2020. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Egy komplett szamitogep 2TB kerul max $800. Ha 28 colos erintokepernyos PC-t, es hozza egy billentyuzetet is itt akarod megvenni, akkor nem vagy normalis, de akkor belekerulhet 5K-be is.

Az biztos, hogy itt olcsobb, mint Magyarorszagon.

Az alkudozas szerintem csak akkor mukodik, ha kb 10ezer felett vasarolsz, es tobb termeket, es kered a managert hogy adjon engedmenyt. A klasszikus magyar alkudozas nem letezik a boltokban, csak a pawn shopokban, es a hasznalt cuccos boltokban. Egy BestBuyban vagy OfficeDepotban kirohognek, ha el kezded mondani a 3000 dollaros cuccra, hogy megveszed, ha odaadjak 2800-ert :D

2020. okt. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
94%

Normal esetben:

Légi utasforgalomban behozott egyéb termékek esetében 450 euró értékhatárig adómentes, ez felett vám és áfa köteles, általában az elektronikai cuccok vám mentesek.


Nem normál esetben:

Egy laptop táskában a csomagok között ruhákkal kipárnázva saját magántulajdonként hazahozod...

2020. okt. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha nincs ott a csomagja-papírja, garanciajegye, akkor hivatkozhatsz arra, hogy a tied, régóta használod. Sőt azt is csinálhatod, hogy amikor kiviszed amerikából, visszakéred az amerikai ÁFÁt (nyilván a számlát ilyesmit vinni kell). Elvileg ezután le kellene vámoltatni itthon, de normál esetben erre senki rá se szarik.


Én azt csinálnám, hogy max 1-2 alkatrészt hoznék, ami könnyen befér, és tényleg jóval drágább itthon. Házat nyilván nem. Valszeg tápot sem. Hoznék mondjuk alaplapot, processort, ramot, videokártyát. Amikor én időnként hazajöttem gyakran hoztam ismerősöknek drága cuccokat, amiket az én címere jöttek. Sose volt belőle semmi.

2020. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!