Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tényleg vannak hatályban lévő...

Tényleg vannak hatályban lévő furcsa törvények, szabályok amerikában? A jövő héten utazom Los Angelesbe és La Vegasba, ott leszünk 1 hónapig, autókázni is fogunk, stb. Nem a hülye kamu törvények érdekelnek!

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:

èn éltem amerikába habár 10 éve hogy haza jöttem.


Amire vigyázz ha megállít a rendör azt csináld amit mond, se többet se kevesebbet. Pl minket megállítottak gyorshajtásért ésa srácnak ráadásul tanuló jogsija volt csak. Hátul ült a tesója akié az autó volt és volt rendes jogsia, de éjszaka nem vezethet a tanuló, ja és gyorsan.

Elöl ültem kérte az iratokat. Mivel a srácé ugye tanuló volt, kérte hogy a tulaj üljön át és az vezessen, de elöbb had lássa az iratokat. a srác nem szolt hogy a farzsebben van a papírjai és ahogy feltolta magát az autóban és hátul elkezdett kotorászni a rendörök elkezdtek ordibálni és fegyvert húztak elö. Oda álltak az én oldalamra és és én majd be szartam. Aztán mondta a srác hogy bocs csaka papírja a farzsebében, akkor még mindig ordítottak aztán megnézték a papirokat és mikor kicserélték a helyet mehettünk tovább.


Az egyik barátnöm ment a faszijával autóval mögöttük a baráti társaság másikkal. Elsö átment a piroson és rögtön leintették a rendörök. a második mikor zöld lett megállt és oda akart menni az elsöhöz (aki nem beszélt túl jól angolul) és a rnedörök egyböl fegyvert rántottak hogy kiszállt az autóbol és lenyomták a földre.


Figyelj hol lehet cigizni és hol nem.

2010. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, az elozonek igaza van...

meg annyi, hogy nem lehet kozteruleten alkoholt inni...csak Las Vegasban, mert ott mindenki ezt csinalja.:-)

2010. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia,


ami még érdekes lehet, és az autózáshoz kapcsolódik, az az, hogy szinte az összes lámpánál lehet piroson jobbra fordulni.


A közlekedési kultúra is teljesen más, a gyalogosokat mindig mindenki elengedi, nagyon udvariasak az utakon. A "vészvillogóval megköszönés" nem létezik, mivel alapvető az, hogy beengednek sávváltáskor stb, ezért nincs is szükség hálálkodásra.


A forgalmasabb utakon a belső 1-2 sáv ún. Carpool Lane, amiben csak a 2 vagy több utassal utazó autók mehetnek. Így egy nagyobb dugóban is lehet normálisan haladni, ha elegen vagytok :)

2010. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!