Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért kell az útlevélnek a...

Miért kell az útlevélnek a hazautazástól számított 6 hónapig még érvényesnek lennie a reptéri szabályok szerint?

Figyelt kérdés
csak tippeljetek
2011. szept. 17. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen? Tippelni sem tudok, mert nem hallottam meg rola es jo nagy marhasag tunik, ha ilyet kitalalnak. Az a lenyeg, h idoben legyen az ember, nem?
2011. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez csak bizonyos országoknál van így.

Én arra tippelek, hogy az lehet az értelme, hogy az adott ország biztos legyen benne, hogy el tudod hagyni az országot hazautazáskor, mert ugye lejárt útlevéllel ez nem lehetséges. 6 hónapnál tovább meg jellemzően nem szoktak maradni a turisták.

2011. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

nem a reptéren kötelező, hanem néhány országban.

Azért, hogyha meggondolod magad és kicsit tovább maradsz akkor is érvényes legyen és haza tudj menni.

2011. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ne adj isten valami baleset ér és míg "járhatóra" felépülsz addig is jó legyen???
2011. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt eddig olyan országoknál tapasztaltam, ahova vízum kell (pl. Törökország). Hogy miért jó, azt nem tudom, mivel úgy is max 90 napos turista vízumot kap az ember, nem tudom miért jó ha fél évig érvényes még az útlevél.

Arra biztosan jó ez a "felhívás", hogy indulás előtt megnézd egyáltalán érvényes-e még az útleveled! :P

2011. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!