Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik az a 10 amerikai...

Melyik az a 10 amerikai állam, amit érdemes meglátogatni?

Figyelt kérdés

50 állam közül, azért vannak, amik meglehetősen hasonlítanak egymásra, akár természetileg, akár kulturálisan, emberek, szokások, stb..


De mégis melyik lenne az a 10 állam, amit esetleg érdemes lenne meglátogatni és miért.


Pl. ilyenekre gondoltam.


Kalifornia- természet, Hollywood, idő, strandok...

Texas- western világa, táj

Georgia- déli emberek élete/világa, ... (vagy esetleg másik déli állam??)

Hawaii,

New York,

Washington,

Florida,

Virginia....



2021. jan. 7. 04:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%
Délen a bayouk, Pennsylvaniaban az amishok, van szinte mindenhol látnivaló
2021. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%

Eddigi tapasztalataim alapján:


Colorado - A természet az év minden szakában gyönyörű, a nagyobb városokban természeten kívüli programokat is bőven lehet csinálni, engem, mint alföldi gyereket, teljesen lenyűgöztek a vörös sziklák és a hegyek.


Florida - Elsősorban a tengerpart miatt ajánlom, Miami Beach valami eszméletlenül gyönyörű, Key West, Tampa, és Orlando környéke is érdekes lehet még.


Texas - Én itt találkoztam az igazi déli életstílussal, Dél-Texasban (Houston, San Antonio, Austin környéke) voltam egy kisvárosban, a nagyvárosok szépek, érdekesek, és kulturálisan gazdagok, a kisvárosnak pedig nagyon békés hangulata volt, szerettem ott lenni.


Louisiana - Itt New Orleanst ajánlom, kulturálisan nagyon gazdag és érdekes város, aki valamennyire is szereti a zenét, kötelező elem.


Massachusetts - Én itt Bostonban voltam, talán a legeurópaibb amerikai város, "otthon távol az otthontól", rengeteg szabadidős tevékenységet lehet csinálni, élhető, fejlett, és a környező államokba nagyon könnyen el lehet jutni vonattal/busszal.


Michigan: Nagy tavak miatt is jó ötlet, azt tapasztaltam, hogy az ottani emberek baromi jó fejek, nincs nagyon nagy világvárosa (viszont Chicago 3 óra csak), viszont a kisebb városai szépek és érdekesek.


New York/California: NYC meg valamelyik californiai nagyváros nyilván kötelező elem (inkább ajánlom San Diegot vagy San Franciscot, mint L.A.-t), Caliban mondjuk a nemzeti parkok is nagyon szépek.


Alaszka/Hawaii: Itt még nem voltam, de mindkettőt szeretném meglátogatni, Alaszkát elsősorban a természet miatt, Hawaii-t is amiatt, plusz az ottani emberek életstílusa is érdekel.

2021. jan. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!