Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen témákról illetlenség...

Milyen témákról illetlenség beszélni egy Amerikaival ?

Figyelt kérdés

Van egy Texasi Facebookos ismerősöm és néha írunk egymásnak.

Persze csak egyszerüen mert nem vagyok felsőfoku de már többször is olyan témát hoztam fel amiről nem szeretnek beszélni.


Tudnátok nekem linkelni egy oldalt ahol ezt listába szedték ?

Vagy ha ti tudtok fejből néhányat akkor légyszi írjatok párat.

Próbáltam keresni Googleban de nem kaptam választ. Talán rossz kulcs szavakat használtam.



2021. febr. 21. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
A legtöbb országban -- nem csak Amerika, hanem egyebek is - nem illik a vagyoni helyzetröl, fizetésröl, családi ügyekröl kédezösködni mert ezek szigorúan magánügynek számítanak.
2021. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van pár amerikai ismerősöm, én még olyan témát nem találtam amiről nem szeretnek beszélni 😂 A politika kicsit necces, mert ha nem tudod, hogy konzervatív vagy demokrata, akkor jól melle tudsz fogni, egy hú, de utálom az adott politikus kijelentéssel. Amerikát, mint hazájukat nagyon tisztelik, ezért bizonyos sztereotípiákat (mindenki buta, csak Mekit esznek stb) témákat én hanyagolnám.
2021. febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagyon, politika, vallás
2021. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi mindenkinek.
2021. febr. 21. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges kerülni a kényes témákat - inkább add tudtára, hogy annyira nagy köztetek a kulturális különbség, hogy elő fog fordulni, hogy olyat kérdezel amiről nem akar beszélni. Vannak texasiak akiknek a halálbüntetés, fegyvertartás vagy hurrikánszezon lesznek a tabutéma, másnak meg az LMBTQ, rasszizmus és az olaj. Nagy ország, sok szélsőséggel, Texasban meg pláne minden szélsőség jelen van - de még ha egy tök átlag fickóval is beszélgetsz ő is távol állhat az európai gondolkodástól.

Persze ne így sztereotipizálva gondolkodj róla, mert azt mindenki utálja ha sztereotipizálják és bunkó keletinek fog tartani, de pont ezért inkább beszélgess vele, hogy körvonalazódjon az értékrendje ahelyett, hogy előre feltételezed, miről nem szeretne beszélni.

2021. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Fizeteserol, vagyonarol ne kerdezd mert az amerikaiak nem beszelnek arrol hogy mennyit keresnek, legtobbszor a kollegak sem. Van olyan aki elmondja de illetlenseg megkerdezni.

Politikat se hozd fel, foleg akkor ne ha te nem vagy partatlan. Volt olyan kollegam aki nagyon rendes volt, kedveltem, de a politikai nezete teljesen mas mint az enyem amit nem reg tudtam meg mikor valasztasok kornyeken Bident eltette facebookon. Ha politikai nezete alapjan iteltem volna meg akkor azt mondanam hogy egy liberalis barom :D

Vallasrol se beszelj mert lehet annyira vallasos vagy olyan vallasa van hogy elkezd teriteni teged vagy azt mondja hogy a te vallasod nem igazi vallas.

Rasszizmus is kenyes tema, azt se hozd fel ha o nem emliti.

2021. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

köszi az infót.

A vallásról beszéltem már vele valami lelkész féle. De megmondtam neki egyenesen hogy én nem hiszek istenben. De megértő volt. Én is az vagyok a hívőkkel ha nem tolják az arcomba a vallásukat.

2021. febr. 22. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!