Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New yorkba utazás hogyan...

New yorkba utazás hogyan történik?

Figyelt kérdés
17 éves pesti srác vagyok és a barátnőm new yorkban lakik, tervezgettük hogy végre találkozni kéne, az a helyzet hogy soha az életben nem voltam még repülőtér közelében SEM, és még a vér is megfagy bennem ha belegondolok hogy mégis mi a dolgok rendje ott, nyílván utána fogok olvasni, de valaki lenne kedves és levázolná egy new yorki utazás felületes menetét?

2021. máj. 10. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

(feltételezve, hogy van érvényes útleveled, éppen nincs pandémia, és vízumot is intéztél már)

1. megveszed a repjegyet

2. kimész a megadott napon, a gép indulása előtt 3 órával arra a reptérre, ahonnan indul a géped

3. feladod a csomagodat

4. átmész a biztonsági ellenőrzésen

5. vársz, amíg ki nem írják a járatod indulási kapuját

6. odaballagsz, felszállsz a gépre

7. végigülöd az utat, és leszállsz New Yorkban.

Fentiek tetszés szerint bonyolultabbá tehetőek átszállásokkal

2021. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Kerdezd meg a baratnodet.
2021. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BeefEater ***** válasza:
91%

Nem tudom, hogy 18 éves kor alatt vannak-e extra követelmények, de ha már elmúltál 18 így néz ki:

Igényelsz útlevelet

Igényelsz ESTA-t

Veszel repülőjegyet (Azt hiszem Budapestről van közvetlen járat NY-ba)

Odautazol. Beléptetéskor az első alkalommal még nem használhatod az automata kapukat. Lefényképeznek, vesznek ujjlenyomatot, feltesznek pár rutin kérdést és nem figyelnek oda igazán a válaszra.

2021. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenek előtt egy ESTA!


Addig tök fölösleges repjegyet foglalni, amíg nem vagy benne biztos, hogy megkapod.

2021. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

És nem árt azzal tisztában lenni, hogy az ESTA nem garantál belépési engedélyt.


Ha a bevándorlási hivatalnoknak nem tetszenek a kérdéseire adott válaszok, simán visszafordíthat.

Mert pl. azt gyanítja, hogy ott akarsz maradni, vagy egyéb okok maitt...

2021. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre turizmus céllal még sehova nem utazhatsz. Első lépésként szedd össze azt a nagyjából 500k forintot, amiből kijön a repjegy meg különösebb megszorítások nélkül el tudsz lenni 10 napig a világ egyik legdrágább városában.
2021. máj. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Grönlandnál balra fordulsz.:)
2021. máj. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, javaslom, hogy alaposan tanulmányozd át a várható interjús kérdéseket, mert tényleg visszaküldhetnek, ha hebegsz-habogsz.


Ha valami internetes ismeretség ez a barátnőd, akkor jobb ha nem is említed (hanem pl. turisztikai célt jelölsz meg) - mert kapásból azt fogják sejteni, hogy kint akarsz maradni nála illegálisan...

2021. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is tök egyedül mentem, a repülőn adtak egy nyomtatványt amit ki kellett tölteni és azt át kellett adni a beléptető tisztnek. Kábé annyit kérdezett, hogy mi célból érkeztem, mondtam, hogy túrista vagyok, meg kérdezte, hogy hol szállok meg és mehettem is tovább. Majd utána a reptér kijáratánál egy portás féle forma állított meg egy asztalnál ülve akinek egy szavát se értettem, mert kissé máshogy beszélte az angolt mint ahogy én tanultam, de csak ezt a nyomtatványt kérte el. :D
2021. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!