Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen az élet USÁban? ...

Milyen az élet USÁban? Mi a vonzó benne? Olyanokat kérdezek akik ott élnek.

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Tudnék beszélni a fizetésekről és megélhetésről, de inkább másra helyezném a hangsúlyt. Ezt pedig egy példával szemléltetném: Magyarországon nem rég jártam egy szakboltban, ahol úgy kellett elkönyörögnöm az egy kupacban pletykáló eladók közül egyet, hogy velem foglalkozzon. De hiába foglalkozott velem, flegma volt, fogalma sem volt semmiről, aztán végül nem a nekem való terméket adta el nekem. Aztán amikor aznap elmentem kicseréltetni, akkor ott húzták a szájukat hogy hát de ez már fel van bontva, ez nem így működik, meg amúgy is a k***a anyámat. (Végül visszavették.) Amerikában az lenne a furcsa, ha nem jön oda hozzád az eladó egy széles mosollyal, egy "how are you"-val és maximális segítőkészséggel (ami nyilván megjátszott, nyilván nem érdekli halálosan, hogy hogy vagy, de akkor is jobb a közérzetem meg jobb szolgáltatást kapok). Ha pedig vissza akarok valamit váltani, elhiszik, hogy az nekem nem jó, nem csinálnak belőle problémát (mert a 100-ból a másik 99 ember nem váltja vissza, akkor inkább távozzon elégedetten az ember).
2021. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 anglia ugyanez, itt nincs ilyen levásárlás meg ilyen baromságok. ha nem kell, szó nélül visszaveszik, és a kezedbe nyomják az árát, az se érdekli őket, miért viszed vissza.
2021. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es igen tipikus a hozzáállás és mentalitás teljesen különböző. Én is jártam kint és ledöbbentem mennyire kedevesek ott az eladók és úgy általában mindenki, Magyarországot meg nem kell bemutatni azt hiszem. Fizetésekről és megélhetés arányáról még irhatnál esetleg ha van kedved.
2021. jún. 28. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A havi jovedelmem 40%-at koltom lakhatasra (alberlet, gaz-villany-internet-telefon-stb). Kozlekedes (autobiztositas, benzin) kb. 6-8% azert valtozo, mert nem minden honapban vezetek ugyanannyit. Kaja, tisztitoszerek, wcpapir, sampon stb (mindaz, amit mondjuk te a tescoban vagy az auchanban veszel meg), kb 10%. Ruha, cipo, es mindaz, amit nem veszel minden honapban kb 10%. Egeszsegbiztositas es co-payment kb 8%, es NINCS halapenz, SOHA.

A maradek 20+% felretevodik.


Egy orai munkaberembol ketszer tudok enni egy kinaiban, vagy haromszor egy mekiben komplett ebedet vagy vacsorat.

Egy orai munkaberembol 12-13 liter benzint tudok venni a legdragabb kutnal Kaliforniaban. (De Texas-Arizona es a sales tax nelkuli allamokban akar a duplajat is)

Hitelem nincs, a kreditkartyat minden honapban kifizetem 0-ra, igy havi kb 40-60 dollart kapok vissza. Tavalyi evben $597 "kerestem" csak ezzel.

Rendszeresen reszt veszek kerdoives kutatasokban, ezzel tavaly $240 volt a bevetelem (pl. CVS, Walmart, Surveymonkey, stb. Egy-egy kerdoiv 5-15, neha 30 dollar)

Most nem jut hirtelen tobb az eszembe.

2021. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, lemaradt, hogy azert vonzo itt elni,

- mert Magyarorszaghoz kepest ez egy masik, elheto bolygo,

- mert kiszamithato a jovom, nincsenek visszamenoleges torvenymodositasok, - ha valamelyik hivatallal kell beszelnem, akkor nem kezelnek ugy, mintha

tobbszorosen elitelt sorozatgyilkos + homoszexualis bunozo lennek,

- ha pedig valamiben sikert erek el, akkor azt elismerik, mindenki velem

orul, es nem lehuzzak vagy ellopjak,

- ha .....es van meg kismillio egyeb ok.

2021. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik a customer service Amerikaban. Nem minden boltban rohannak oda hozzad az eladok de ha segitseget kersz akkor nem bunkoznak veled.


Magyarorszagon 5-6 evet dolgoztam de ez ido alatt annyit ertem csak el, hogy tudtam venni egy haszanlt autot. Szuleimmel laktam, alberletre nem volt penzem.

Amerikaban 2 ev munka utan kaptam lakashitelt es vettunk a felesegemmel hazat, van 2 autonk es van sporolt penzunk, akar vehetnenk meg egy par eves autot kp-ra belole.

A munkam itt is ugyan az mint Magyarorszagon volt. Nem vagyunk gazdagok de kenyelmesen elunk, szamlaink mindig ki vannak fizetve es 1 autohitel van csak meg a lakashitel de az autot 2 even belul kifizetjuk.

Itt siman megengedhetjuk azt hogy etterembe egyunk 1 heten egyszer, kevesebb mint 2 oras berembol megkajalunk ketten egy normalis etteremben. Magyarorszagon tobb mint fel napi berem lenne csak eleg. Az etterem itt alig dragabb mint Magyarorszagon.

Gyakorlatilag ami jelentosen dragabb az a szolgaltatasok(pl hivsz klima szerelot, vizszerelot), biztositasok, lakhatas. A kozuzemi szamlaink 100 dollarbol megvannak, pedig megy a klima egesz nap. A telefon, internet, tv itt dragabb, viz, villany, csatornadij szerintem nem veszes.

2021. jún. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az is vonzo az USA-ban, hogy modernebb az utcakep es hazak, apartmanok es nagyobb minden. Laktam Budapesten es meg par europai fovarosban, Londonban, Berlinben, es sosem szerettem a szuper szuk utcakat ahol parkolni nem lehet es 3 centi van 2 auto kozott, meg a paranyi, 40 negyzetmeres lakasokat amibe belepasziroztak 2 ‘szobat’. Nem szerettem a 200 eves lepukkant hazakban lakni vagy az iciri-piciri furdoszobakat. Tetszik, hogy Amerikaban egy 1 halos apartman lakas alapbol kb. 55 negyzetmeternel kezdodik, tehat van hely, van ter az utcakon, nem erzem magam beszoritva, bepaszirozva, es altalaban modernebb, stilusosabb a haz vagy a lakashelyzet. Nekem legalabbis. Aki meg van vadulva a tobbszaz eves europai epiteszetert mint lakohely, annak nyilvan nem az amerikai 20 eves hazak fognak tetszeni, de nekem ez nagy szempont volt. Nem kell paraznom egy parkolohelyert, van boven a varosban, uzletek elott, hazak elott. A masik dolog, hogy hatalmas az USA es nagyon valtozatos tajak vannak, imadom a kulonfele regionalis eteleket es a tajszolasokat. Minden allamban masok es foldrajzilag is iszonyatosan valtozatos az orszag szerintem. Lathatok sivatagot, oceant, hegyeket, prerikutyas siksagot, megavarost felhokarcolok es neonfenyek garmadaval, tanyakat kukoricafoldekkel, folyokat, gejzireket, vizeseseket, tropusi paradicsomot palmafakkal es alaszkai orok jegpancelt is eszaki fennyel. Mindezt egy orszagon belul!
2021. okt. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szar tele van csövessel meg retardálttal csak előszörre nem tünt fel másodszorra már sajnos igen...
2022. febr. 13. 20:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi van, savanyú a szőlő? 😄
2022. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es savanyú igen, most örülsz, nem lehet minden édes.... de állitom te soha sem jártál még az USÁ-ban. Kell egy kereseti szint, hogy normálisan éljél ott is, a hollowody baromságokat meg a média által eléd tárt szép képet el lehet felejteni. Vannak lecsúszott rétegek, akik az utcán tengödnek, gettókban élők, az átlag aki dolgozik, de éppen csak el éldegél, esetleg egészségbiztositás nélkül van. És van akiknek jól megy, akik tudnak vállalkozni, esetleg már gazdag családba születtek, nekik jó az USA. Sok szép óriáskivetitő mindenhol, gyorséttermek tömbkelege vár téged, pénzért képesek bármire sokan ott. De európaiként furcsa lesz a sok narkós, fegyverrel mászkáló, esetleg gyengeelméjü ember.
2022. febr. 14. 11:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!