Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az EB-5 zöldkártyához mekkora...

Az EB-5 zöldkártyához mekkora összeget kell “befektetni” az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 10 permanent full-time job ami elvárás, hogy a vállalkozás biztosítson bejelentett amerikai állampolgároknak.


De meg van e határozva a minimum összeg?



2022. ápr. 19. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Államonként változó ha jól tudom.500-800 ezer dollár.

Kanadában is hasonló a rendszer,tartományonként eltér,én Montrealba mentem 10 éve,akkor 300 ezer kanadai dollár volt a limit.De itt pl kétféleképpen óldják meg,vagy állami vagyonkezelő alapba fizeted be az összeget amivel a munkaerőfejlesztést optimalizálják,vagy konkrét vállalkozást indítasz,de a munkaerőfejlesztést végző tartományi vagyonkezelő alap határozza meg milyen vállalkozási formák közül lehet választani.Én ezt választottam itt Kanadában,majd pár év múlva az Usa- ban is létrehoztam egy kisebb leányvállalatot,és ott is igényeltem letelepedési engedélyt.

2022. ápr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nagyon hasznos!


Még annyi, hogy az USA esetében, gondolom ilyen esetben is elég komolyan átvilágítják az embereket…


Ha valaki vagyonos, komoly vállalkozó és teljesen büntetlen előéletű, viszont nem kifejezetten tanult, nincsenek komoly végzettségei, akkor nagy hátránnyal indul?


Ha jól tudom akkor az egész USA területén évente maximum 10.000 ilyen zöldkártyát adhatnak ki.

Viszont én el tudom képzelni, hogy több a jelentkező, illetve hogy elég komoly várólisták vannak…

2022. ápr. 19. 08:41
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Kevered a kettőt.

A vállalkozóknál nincsen kvóta.

2022. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3.


Nem keverem, csak kiváncsi voltam hogy van e…


Nem voltam benne biztos, hogy nincs. Ezért kérdeztem rá…


Viszont akkor ha mondjuk egy évben van 15.000 “pályázó” akkor mi alapján választják ki azt a 10.000 nyertest?

2022. ápr. 19. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de én úgy tudom, hogy a vállalkozók mehetnek, mert szükségük van rájuk.
2022. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az összeg államonként változó, és az is számít, hogy melyik környékre tervezed a vállalkozásodat telepíteni. Pl. Utahban vagy Wyomingban elég 500ezer, de Californiában a három legnagyobb városban 1,200,000, és San Diegoban 8-900ezer az elvárt. Tudtommal nincs limit, de kalkuláld be az ügyvédi költségeket (mert anélkül tuti elveszel a részletekben).


A pénzed mennyiségétől függetlenül, nagyon komoly üzleti tervet kell készítened ahhoz, hogy a pénzed mellé még szóba is álljanak veled a bevándorlásiak.

2022. ápr. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!