Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 1 millió forint meddig lenne...

1 millió forint meddig lenne elég Los Angelesben?

Figyelt kérdés
Turistaként meddig lenne elég 1 millió forint 1 főnek? Repjegy szállás stb mindennel együtt?
2022. máj. 1. 20:41
 1/8 anonim válasza:
74%
Repjegyet nem tudom, de azt leszámítva kb. 2000$ elég egy hétre
2022. máj. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Kb egy hét
2022. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hét.
2022. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol szállsz meg, honnan bérelsz autót, mik a látogatásod uticéljai (pl. ha akarsz belépőjegyes helyekre menni, az általában + 50-100 dollár helyszinenként), vagy csak az ingyen bámulható dolgok érdekelnek? Hol akarsz és mit enni? És még ezer tényező.

1millió HUF kb 2.700 dollár (a gugli szerint, ma). Ebből, ha lejön a repjegy... hát, motelben a szállás legalább 70 per éj, és az valószinűleg 30-50km-re van a várostól. Kaja, ha mekiben és hasonlókban gondolkodsz, akkor is 15 per nap, ha boltból hidegkaja, akkor is 10 per nap. Kocsibérlés akkora a szórás, hogy nem is irok számot, de csak a biztositás 30-40 naponta (plusz a kocsi és a benzin).

Szerintem max 10 nap, de inkább kevesebb.

2022. máj. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha nagyon minimalista valaki és nem szezonban megy akkor szerintem autóbérléssel 1-2, anélkül 3 hét kijön belőle.

Ránéztem az árakra, Venice beachen hostel kijön 400-ból 3 hétre (más városrészben láttam 250-ért is de az hát...), repjegy 300 körül csak kézipoggyásszal. Ezek a kötelezők, a többi az utazón múlik. Autóbérlés 2 hétre nagyjából 2100, minden biztosítással. A kaja drága.

Autó nélkül viszont meg van lőve az ember mert a tömegközlekedés nem a legjobb, plusz 3 hét LA-ban... pár nap után elég unalmas lesz, mert amúgy nincs ott semmi. Autóbérléssel éri meg, San Francisco, Las Vegas, Yosemite, Route 66 (Amboy, Oatman), Death Valley, Grand Canyon, Antelope Canyon, végig az 1-es úton az óceán partján.

Amúgy nagyon változók az árak, 1-2 nap akár százezres nagyságrendű eltérést jelenthet.

2022. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Tehát ha Amerikába mész akkor beszéljünk USD-ben ne Forint-ban, mert az már óránként esik.


Ma,Május 2-án 2750 USD. Ez , ha na nagyon minimalista vagy elég lehet akár egy hónapig, de ez tényleg éhenkórász szint, egy putris koedukált csövesszálláson, kaja a happy hourban, csapvíz, busz,kocsi nuku.


3 hét hosztelben, kantinban ebéd, busz stb

2 hét 2 csillagos szállodában, 2 naponta uberrel elmenni ide oda

1 hét profi szállodában, kocsi bérlés, kajáldában evés stb


A repjegy lesz a legkisebb kiadásod, ha figyeltél novemberben egyes Európai repterekről 50,000 forintért vehettél volna jegyet San Franciscóba.

2022. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Ment a lájk. Durva, hogy 1-2 hétre elég az, amit hónapokig spórol az ember.😞
2022. máj. 3. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van. Sajnos USA a világ egyik legdrágább országa utazni.


Az orvosi ellátásról nem is mesélek, mert az a világon csak itt van ilyesmi 🙈

2022. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!