Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hatalmas vágyam, hogy New...

Kazama kérdése:

Hatalmas vágyam, hogy New York-ban éljek! Hogy tudnám megvalósítani ezt az álmom?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, azt hittem csak felkapom a táskát, és átrepülök!


Komolyan gondolom ezt az egészet. Ez a célom:

Kimennék New Yorkba, és ott keresnék egy albérletet és valami melót!


De van itt vízum- meg letelepedési gond.

3 hónapra úgy tudom kimehetek minden gond nélkül igaz?

Vagy ahhoz is mit kell teljesítenem?

És utána nem maradhatok? Dolgoznék, adóznék stb...


Ott szeretnék új életet kezdeni

(mondom ezt 23 évesen)

Szóval ott szeretném elkezdeni igazán.


Mennyire marad csak álom ez a dolog?

Vagy megvalósítható?


2010. szept. 17. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Megvalósítható, recept is van hozzá: meg kell házasodni, akkor kaphatsz zöldkártyát, később pedig állampolgálságot.
2010. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Vagy oda mész egyetemre de azon nagyon drága.

Másik lehetőség, hogy keresel ott munkát és a munkaadó szponzorál azaz kapsz zöldkártyát.De ez csak akkor működik ha olyan állásod van ami hiányszakma.

2010. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egy New York-it kellene elvennem?

De még nem tervezem ezt így...

Fiatal vagyok még.

Meg ha ki is jutok 3 hónapra, ennyi idő alatt tuti nem házasodom meg :) Ennyi idő ismerkedésből is kevés.


Más megoldás nincs?

2010. szept. 17. 20:56
 4/16 A kérdező kommentje:

Rendszergazda vagyok és a célom a mérnökinformatikus :)

Gondolom nem épp hiányszakma :)

Fenébe :D

2010. szept. 17. 20:58
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű dolog ez,mint ahogy itthon ezt elképzelitek.

Keress itthonról egy céget,aki hajlandó alkalmazni,akkor megkaphatod a tartózkodási engedélyt is. Ha ez nincs,akkor ne nagyon reménykedj a kinti éltben.

Ha túrsitaként mégy,elég sok pénzt kell magaddal vinned. Ott kis keresned kellene szállást ( ami nem egyzerű,ha nincs ismerősöd,aki szerez neked. De ebben az esetben is kikell fizetned előre 3 havi lakbért. Ismerősök vagy közvetítőn keresztül (díjazásért) kereshetsz munkát. Ez aligha lesz szakmádba vágó. Takarítás,épitkezéseken segédmunkás stb. De ez sem állandó munka. Bármikor elküldhetnek,és kezdheted a keresést újra! Közben azért meg is kellene élned.

A lányom 6 éve van kint,nagyon sok az ismeretsége,de ha a jelenlegi munkáját elveszti,akkor két-három hétbe is beletelhet,mire elfogadható munkát talál. A válság óta kint is sokkal kevesebb a munkalehetőség,mint évekkel ezelőtt.

2010. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem föltétlenül new york-ival, hanem egy amerikaival, mármint olyannal, aki amerikai állapolgár.
2010. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, hogy menj ki először egy évre (ha lány vagy akkor menj au-pairnak, ha fiú akkor meg mondjuk táborvezetőnek) és ismerd meg az ottani mentalitást. A városban eleve több millió ember lakik, nagyon zsúfolt, forgalmas, zajos. Most lehet, hogy az álmaid helye a lehetőségek városa, de előfordulhat, hogyha belecsöppensz az ottani világba teljesen megundorodsz majd tőle!:)
2010. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mernokinformatikus-rendszergazda es altalaban a szamitastechnika kornyeken konnyebb allast talalni, mint mondjuk takaritokent...

Kerdezo, szerintem vedd elo a craigslistet (bar ez eleg gagyi oldal) inkabb az osszes tobbi, munkat kinalo oldalakat, es kuldd el az osszes szamtech-kornyeki allasajanlatra a cv-det. Ha felvennenek, akkor a cegnek kell vallalnia, hogy elintezi a munkavallalasi engedelyedet - ebbol x ido utan zoldkartya valik, x az n-edik ido utan allampolgarsag. Ez az egyik mod, a masik pedig a hazassag egy amerikai allampolgarral.

Barmelyik a ketto kozul csak akkor johet ossze, a visszabb veszel a bajszodbol. Bocs, nem bantani akarlak, csak tenyleg igy van. En a helyedben elso korben NY-hez sem ragaszkodnek, megfelelne barmelyik allam barmelyik kis- es nagyvarosa, kesobb pedig, ha mar vannak kapcsolataid es papirjaid, akkor mar tudsz valtoztatni es NY-be koltozni. Sok sikert!

2010. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
ó,Jesszusom,egy sorstárs : DD nekem is ez a legnagyobb álmom,de szerintem egyáltalán nem megvalósíthatatlan : )) én gimnazista vagyok,de valószínű kimegyek egy félévet ott tanulni : DD már nagyon várom,később szeretnék ott lakni...szerintem amúgy ha vannak kint rokonaid,meg ha nagyon jól tudsz angolul meg ilyenek,nem lehet akkora gondod.szerintem nagyonis reális álom ez : )) én szurkolok Neked! : DD
2010. szept. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kb. 1000-szer tettek fel ezt a kerdest itt elotted. Legalabb olvasd oket vissza. Nem tudom, hogy meg azokon kivul mit lehetne leirni. Mar minden ki lett targyalva sokszor errol a temakorrol. Hasznald a keresot a bal oldalon.
2010. szept. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!