Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikai allampolgar angol...

Amerikai allampolgar angol nyelvtudas nelkul torvenyellenes?

Figyelt kérdés
Nost igen gaz nagyonis tudom…apam amerikai, anya magyar szuletesemkor megkaptam az amerikai allampolgarsagot, de elvaltak magyarba elek es az angolom alapszintu (persze fejlesztem…probalom) Kilatogatnek amerikaba amerikai utlevellel, esetleg lehet nagy problema ha nem annyira beszelem a nyelvet? Megertem nagyjabol a beszed nehezkesebb…felek a repteren belem kotnek…bar ugy tudom sok spanyol van amerikaban polgarsaggal akik nem beszelik a nyelvet…nem akarom h lecsukjanak a repteren vagy elvegyek tolem az allampolgarsagot :”D

2022. júl. 2. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Hogy lenne törvényellenes? Sőt, még csak nem is hivatalos nyelve az országnak az angol.
2022. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne törvényyellenes? Még csak nem is egyedi, sokan csak spanyolul beszélnek.


"The United States does not have an official language at the federal level, but the most commonly used language is English (specifically, American English), which is the de facto national language." És "English is the most common language spoken in the United States with approximately 239 million speakers. Spanish is spoken by approximately 35 million people."

2022. júl. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindenki aki az Egyesült Államok területén születik megkapja az amerikai állampolgárságot. Ismerek olyanokat akik direkt ezért születek kint, hogy a gyerekük amerikai állampolgár (is) legyen.
2022. júl. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beléd fognak kötni, bár jó szándékkel: mihez kívánsz nyelvismeret nélkül kezdeni? Persze szervezett útra lehet menni, csoportosan, idegenvezetővel, de anélkül elvérzel. Én félévente járok ki folyékony angollal, de még úgy is néha vakarom a fejem, hogy mit mondtak nekem.
2022. júl. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze. Van aki egy kukkot sem tud angolul...nem mintha bárku is érdekelne.

Mert nincs hivatalos nyelve az országnak.

Állam szinten van valami ilyesmi de...szövetségi szinten nincs.

2022. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha amerikai utlevellel mesz akkor nem kotekednek. Elmondod hogy pl meglatogatod apadat vagy hogy csak korulnezel amerikaban es ennyi.


Nem illegalis dolog amerikai allampolgarnak lenni, ugy hogy nem tudod a nyelvet. Vannak akik kint szuletnek de csecsemokent visszakoltozik a csaladdal Magyarorszagra. A gyerek allampolgar mert kint szuletett , csak nem ott no fel.

Vagy van olyan eset is hogy amerikai allampolgar gyereke kulfoldon szuletik ezert az amerikai szulo igenyel neki allampolgarsagot. Elkepzelheto hogy a gyerek eleteben nem jart USA-ban, nem tud angolul de megis allampolgar.

Vagy pl zoldkartyas a csalad, a szulo allampolgar lesz es igy a kiskoru gyermekei is automatikusan megkapjak az allampolgarsagot utana. Lehet hogy a gyereke nem is tud angolul.

Akkor kell tudni csak angolul ha valaki allampolgarsagi vizsgat tesz azert, hogy allampolgar legyen. Itt is van kivetel, a pontos korhatart nem tudom de idoseknek ha eltoltenek 15-20 evet zoldkartyaskent az USAban akkor nem kell tudniuk angolul az allampolgarsagi vizsgan.

A lenyeg a lenyeg, nem veszik toled el az allampolgarsagot azert mert nem tudsz angolul.

2022. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!