Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába turistának nehéz...

Amerikába turistának nehéz bejutni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 11. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne nehéz?

ESTA-t kell kitölteni.

2022. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudok angolul az baj?
2022. júl. 11. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Pedig alap dolog egy nyelvtudás a mai nagyvilágban.

Nem tanultál, szóval egy csomó dologról lemaradsz. De ne sajnáld.

Nézegetheted a délibábot a Hortobágyon helyette. Meg a csikókat és a gulyát.

Az is egy látnivaló, erre gondolj majd.

2022. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha szervezett turistaútra mennél, magyar vezetővel, akkor talán elvagy nyelvtudás nélkül. Ha egyedül mennél, akkor próbálj meg bejutni ejtőernyővel, Mexikó felől. Na, jó, csak vicc volt. Szóval én sok helyen jártam Európán belül zéró nyelvtudással, és nem volt gond. Nem vagyok rá büszke, de hát anno a táváris úcsinyelnica-n túl sok értelmeset nem tanultunk, a motiváció sem volt meg. Szóval én nem vágnék bele egy tengeren túli utazásba úgy, hogy egy szót sem értek még a feliratokból sem.

Az ESTA kitöltése szótárral is megoldható. Személyes adatokat kell csak beírni.

2022. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem tudok -pár szónál többet- angolul, mégis többször is jártam az USA-ban.

Megnyugtatlak, hogy rengeteg olyan területe van, ahol egy szót sem tudnak angolul mert pl. mindenki csak spanyolul beszél.

Sok-sok olyan bevándorló család van, ahol pl. csak egy-egy ember kapisgálja az angolt és az fordít a többieknek.

Ráadásul ma már ott van a telefonodon az azonnali fordítás oda-vissza bármilyen nyelveken úgy, hogy nyugodtan indulj csak útnak.


Elsőnek javaslom N.Y.-t (vagy Atlantát).

Floridát Orlandótól Miamiig, Tampától Daytonáig, de nem kihagyva Key Westet sem.


[link]

2022. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2: a belépésnél (reptéren, bevándorlási tiszt interjúnál) ez okozhat nehézséget rögtön az elején.


A továbbiakat már leírták előttem...

2022. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4

Tovaris ucsityelynyica... de ne szegyelld magad, en is csak azert tudom pontosan, mert voltam cserediak Moszkvaban, 3 honapig az atkosban. Nem, nem volt minden sokkal jobb, sot.


Kerdezo, csak a belepesnel lesznek gondjaid az angol miatt. Lobogtatsd a szallasfoglalasaidat, meg a visszautra szolo repjegyedet. Meg a bankkartyadat, az nem szamit, hogy 3 HUF van rajta, nem ellenorzik.

2022. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor eloszor utaztam akkor mar tudtam alap szinten angolul de nem tudom mit csinaltam volna ha ott magyaraz nekem a tiszt hogy hova megyek es miert en meg egy kukkot nem ertek belole.

Nem mindegyik turelmes. Pont olvastam hogy egy novel szemetkedett mert nem tudott angolul es visszakuldte a sorba, vegul egy masik turista segitett neki.

Mit mondasz a hotelban mikor mesz hogy van foglalasod? Mutatod a telefonon, eddig oke, de ha valami panaszod van akkor kihez fordulsz? Az amerikaiak nem tudnak magyarul es meg azt sem tudnak hogy magyar vagy ha megszolalnal mert nem ismerik fel a nyelvet, nem is tudjak hogy van ilyen nyelv. Tolem mar kerdeztek meg parszor hogy milyen nyelven beszelek mikor halottak hogy beszelek telefonon magyarul.

Legalabb szavakat tudj mert akkor valahogy kezzel labbal megerteted magad.

Pl ha nem tudod mondani hogy I am taking a 2 weeks of vacation and staying at a hotel, akkor legalabb annyit tudj hogy vacation, 2 weeks, hotel.

Mikor eloszor jottem akkor tolem kerdezte a tiszt hogy minek jovok, kihez, ot honnan ismerem, mennyi idore jottem, mivel foglalkozok, o mivel foglalkozik akihez jottem.

Most mar nem kerdez semmit mert allampolgar vagyok :D max azt hogy merre jartam.

2022. júl. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem nehéz.

En is voltam kint 1 hónapot 18 evesen. ESTA, amikor megerkeztem ellenőrizték az okmányokat, kérdéseket tettek fel, miért jöttem, mennyi időre, hol fogok lakni, hol vannak az ismerőseim akikhez jöttem, mikor jövök vissza, hol van a repjegyem hazafelé.


Ezekre 2x válaszoltam ugyis először Newyorkba majd utána philadelphiaba szálltam le és át.


Bar en c1 szintén tudtam angolul, de semmi baj nem volt. Az amerikaiak se beszélnek valami zseniális szintén angolul

2022. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!