Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az igaz, hogy az USA-ban elo...

Az igaz, hogy az USA-ban elo magyarok nagy tobbsege illegalisan tartozkodik kint?

Figyelt kérdés
Tehat munkavallaloi vizum, illetve zoldkartya nelkul. Tobb amerikai magyar csoportot is kovetek mar egy par honapja, es sokan ezt irjak, hogy kb az osszes kinti ismerosuk illegalisan tartozkodik kint. Azert is kerdezem, mert szamomra meglepo, en nem mernek ezzel jatszani.

2022. júl. 23. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Azok a csoportok, amikre hivatkozol a tróger büdösbunkó szakmunkások.

A kinti magyarok nagyonnagy része nem ilyen.

2022. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megmondom oszinten nem vagyok annyira jartas ebben a kivandorlas temakorben. Ugyanakkor valamilyen szinten elkepzelhetetlennek tartom, hogy valaki egy jo szakmaval a kezeben, relevans szakmai tapasztalattal a hata mogott ne tudna legalisan elhelyezkedni akar az USA-ban, akar Kanadaban stb. Pl egy hegeszto, CNC-s, stb. Persze lehet hogy hatalmasat tevedek.
2022. júl. 23. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

2

Eléggé álomvilágban élsz.

2022. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Az USA-ban rettentően sok a tehetős ember.

Aki illegális, viszont élelmes, jól kommunikál és precíz szakember, az előbb-utóbb megtalálja a tehetősekhez vezető utat, ahol már őt ajánlgatják egymásnak. Vagyis pár éven belül simán kialakíthat -egy illegális is- egy olyan egzisztenciát amikor már van mit veszítenie, ha kitoloncolnák. Ekkor felkeres egy erre szakosodott ügyvédet -akit ekkorra már meg tud fizetni-, és előbb-utóbb legális állampolgár lesz.

2022. júl. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Már nem, 15-20 éve még el lehett lavírozni.Hiában találnál állást, az még nem azt jelenti, hogy kapsz tartózkodási engedélyt.Ennél bonyolultabb.Turistaként most viszonylag egyszerűen ki tudsz menni, de kint maradni más.
2022. júl. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Akik 15-20 éve mentek ki vízummal mentek ki csak nem kapták meg újra és sokan kint maradtak. Ők tudnak legálisan dolgozni van biztosításuk minden, csak ha egyszer a bevándorlásiak elkapják őket akkor mennek a sittre aztán meg haza. Az ilyen ESTA-s dzsörnimenek meg illegálisan dolgoznak, nincs biztosításuk, folyamatosan bújkálniuk kell mert egy rutin igazoltatásnál lebuknának hogy illegálisan vannak ott.
2022. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a különbség, hogy valaki vízummal, vagy esta-val tartózkodik túl? Ugyanúgy illegális mindkettő.
2022. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Amerikaban elek igy talalkoztam szemelyesen jonehany magyarral de ezek kozul talan 1 valaki aki illegalis. Nem tudom mindenkinek a statuszat de szoba szokott kerulni hogy ki milyen gyakran megy Magyarorszagra es van aki ismerosom facebookon, latom mikor postol hogy epp utazik haza. Aki eltud menni Magyarorszagra es vissza az nem illegalis.

A magyarok akikkel talalkoztam azok teljesen szokvanyos munkat vegeznek mint egy amerikai, nem tipikusan azokat a munkakat amiket illegalisok pl konyhai munka, kerteszkedes, epitoipar, takaritas.

Van koztuk ingatlanugynok, penzugyi szakember, tobb informatikus es programozo, apolono, mas korhazi dolgozo, egyetemi tanar, orvos es meg nagyon sok minden. Ezeket a munakat nem tudod csinalni papirok nelkul.

Lehet inkabb NYC-ben van tobb illegalis mert ott sok a magyar es egymasnak segitenek kijutni, munkat szerezni. Floridaban is vannak illegalisok mert ott is sok a magyar es mennek ki a haverokhoz, rokonokhoz.

Felenk nincs olyan sok magyar egy helyen, elegge elszorva elnek.

2022. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Én állampolgár vagyok, és soha nem posztolom ki, ha elutazom, és soha nem mondom senkinek, hogy a jövő héten (vagy akármikor) nyaralni megyek. US útlevéllel utazom, és egyszerűen még nem találkoztam olyan magyar emberrel, akinek én hajlandó lennék elmondani, hogy mikor, hová megyek. Mert a magyarok kérdései az esetleges találkozáskor: mennyit keresel? Mi közöd hozzá. Tudsz nekem munkát szerezni a te munkehelyeden? Tudnék, de nem vagyok hajlandó leégetni magam miattad. Milyen kocsid van? (ez egyesek szemében egy mérce az anyagi helyzetedet illetően, és gazdagnak számítasz az ő szemükben, ha van egy 1992-es Lexusod, és csóró vagy, ha van egy 2022-es Toyota Priusod). Mikor mész Magyarországra? Majd ha -30 fok lesz Los Angelesben, vagy mi közöd hozzá.

Ennyit az itt élő magyarokról. És nem posztolok a FB-re semmit sem.

2022. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9. Ezt tokeletesen aterzem. Parommal Ausztriaban elunk, mi is megkapjuk ezeket a kerdeseket
2022. júl. 25. 10:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!