Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire életszerű, hogy az...

Mennyire életszerű, hogy az Egyesült Államokba munkavállalói vízumot kap egy magyar dolgozó, protekció nélkül?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy jó ha minél különlegesebb skilled van. Nos nekem van egy vegyészmérnöki BSc. és egy gépészmérnöki MSc. diplomám.

De valahogy nem tudom elképzelni, hogy engem miért venne fel egy amerikai cég egy államokbeli állampolgár helyett (főleg, hogy igazolniuk kell, miért külföldi ember felvételére vannak kényszerülve).

Nem értek hozzá, de ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy a H-1B vízummal azok kerülnek be, akit az otthoni cégük ajánlott/szervezett be, egy USA céghez.

Szóval a kérdésem, hogy valakinek van tapasztalata/ismerőse afelől, hogy protekció nélkül, egy erős képesítéssel sikerült valakinek munkát találnia az államokban? Ez mennyire megszokott/életszerű dolog?



2022. júl. 27. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz protekción? Magyar értelmezésben ez amolyan féllegális, korrupciót is sejtető beavatkozás...


EGy leendő munkahely támogatása meg alap....

2022. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a magyar értelmezés szerinti protekcióra gondoltam, hanem pl. annyira jó vagy egy olyan munkahelynél, aminek vannak amerikai kapcsolatai, társvállalatai, ahová beajánlanak, mint jó szakembert.

Én nem ilyen cégnél dolgozok (multinál, de nincsenek ilyen kapcsolatai), ezért kérdezem, hogy enélkül mi a realitása annak, hogy felfigyel rád egy amerikai cég.

2022. júl. 27. 12:20
 3/12 A kérdező kommentje:
A felfigyel szót úgy értettem természetesen, hogy én keresem meg őket először (önéletrajz, motivációs levél stb.), nem fordítva :)
2022. júl. 27. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát csak úgy a túlpartról senki nem fog felfigyelni rád...


Meg lehet próbálni "gerilla" életrajzokat küldeni kiszemelt cégeknek. Nem vesztesz vele semmit....

2022. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Életszerű , csak nem valószínű. De ettől még ha megéri neked egy alap életrajzot 10 percben átdolgozni tucatnyi vagy akar 100 alkalommal azért, hogy hátha felfigyelnek rád, akkor ne fogd vissza magad. Előfordulhat , hogy egy konkrét cég megszorul munkaerő keresese közben és te mented ki őket . Csak ne erre tedd fel az egész életedet …
2022. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Jaa dehogy is, itthon is egész jól keresek pályakezdő létemhez képest, de szeretnék pár évet ledolgozni külföldiában, olyan országban, aminek beszélem a nyelvét, szóval Kanada, Ausztrália, USA, de főleg az utóbbi (Egyesült Királyság egyáltalán nem vonz). A kis orosz tudásommal máshol sokra nem megyek a mostani helyzetben :D
2022. júl. 27. 12:36
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez akkor működhet, ha egy alapvetően amerikai cégnél dolgozol és ESETLEG kintre kell szakember aki ismeri a közép-európai viszonyokat… De ez is csak főnököknél
2022. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül Amerika cégnél dolgoznod. Ha itthon el tudsz helyezkedni egy multinál aminek Amerikában is van érdekeltsége, akkor simán ki lehet menni. Elég sok cégnek van mobility programja, groupeon belül viszonylag könnyen lehet mozogni és minden papírt elintéznek.
2022. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Talalkoztam kint nehany emberrel aki munkavizummal jott ki es mindegyik L-es vizummal jott. A lenyege hogy dolgoztak egy multinak Magyarorszagon vagy valahol Europaban es azok inteztek vizumot hogy az Amerikai szekhelyuknel dolgozzanak.

Kozuluk paran azota mar zoldkartyasok

2022. júl. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre úgy látom még a zöldkártya lottózásnak is nagyobb a valószínűsége, az itthoni gyógyszer/vegyipar nem nagyon küldözget ki szerintem embereket.
2022. júl. 28. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!