Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen élmény volt legelőször...

Milyen élmény volt legelőször Amerikába kijutnod? fogott el valami különleges érzés hogy most az új világban vagyok? haamr megszoktad a környezetet?

Figyelt kérdés
élménybeszámolókat szívesen olvasnék ki hogy élte meg a friss élményt, hová került, ott mennyire volt szokatlan neki és meddig
2022. aug. 8. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
18 éves voltam érettséginután kimentem melózni 94-ben. Homesteadben kezdtem aztán mentem New Jerseybe. Nekem nem volt ilyen extra dolog akkoriban jóval közelebb voltunk az USA-hoz minden tekintetben.
2022. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy harminc éve jártam először az USA-ban. Gyakorlatilag -szinte- minden más volt, de ami a legjobban ledöbbentett az az akkori olcsóság volt. Nem is hinném már el mai szemmel, ha nem látnám az albumban az akkori fotóimat amiken megörökítettem az akkori árakat.

Ami szintén ledöbbentett az a floridai szupermarketek, utak vagy bevásárlóközpontok mérete, szendvicsekben lévő sülthúsok méretéről már nem is beszélve.

A műszaki cikkek olcsósága miatt, minden utamat nullszaldósra tudtam kihozni. Persze ma már nálunk is minden kapható.

2022. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én rengeteg helyen jártam előtte, így USA nekem nem volt “új világ” érzés. Mondjuk én Seattlebe mentem az talán annyira nem nagy szám, mint pl. New York. Nekem nagyon tetszett, de élni nem szeretnék az USA: ban.
2022. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En 2x voltam hosszabb idore , eloszor a deli allamokban (Georgia, Del Karolina, Eszak Karolina). Aztan masodszorra eszakabbra a keleti parton (New York).


Elkepeszto erzes volt, egeszen masok a dimenziok, a tavolsagok, az eletszemlelet, a hozzaallas. Lenyugozott, hogy mennyiben mas mint Magyarorszag, es mennyire emberkozpontu minden. Es mindenbol oriasi valasztek.


Persze sajnos mostanaban Amerika se a regi..

2022. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor eloszor jartam az USAban akkor az volt az elso kulfoldi utazasom ami tobb napos. Elotte csak 1-2 szomszedos orszagban jartam de csak 1-1 napra mentem, igy sokat nem lattam.

Szokatlan volt a kaja mert mashogy etkeznek az amerikaiak, a boltban is nagyon nagy a valasztek es olyan markak voltak amikkel addig nem is talalkoztam. Ami meglepett hogy mennyi fekete es latino van kint, foleg a varosnak azon a reszen ahol akkor tartozkodtam. A forgalom az brutalis, mindenfele autok, napi szinten dugok.

Azota mar kint elek es allampolgar vagyok, nincs meg az a varazsa amikor az ember csak felkel minden nap hogy dolgozni menjen.

Szeretek itt elni. Tobb mindent ertem el nehany ev alatt mint elotte egesz eletemben Magyarorszagon

2022. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!