Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kimegyek New Yorkba a nagybáty...

Kimegyek New Yorkba a nagybátyámékhoz,tudnak segígeni melót keresni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok dolgozni akarok és világot látni.
2022. aug. 18. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Au pairnek kimehetsz gyerekekre vigyázni 1-2 évre.
2022. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Eleve turistavízummal nem is melózhatsz.
2022. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Én kérdezzem meg a te rokonodat?
2022. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Ööö..... a nagybátyádat kéne kérdezni, nem? 😂😂😂


Mi honnan tudjuk?


Amúgy estaval nem dolgozhatsz!

2022. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
D.Brasco merre jár? ;-D
2022. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem, mert nem dolgozhatsz.
2022. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Na én valóban kint dolgozok amerikában.

Szóval ugye ide alapból vízum kell, turista vízummal pedig nem melózhatsz itt ugye. Vagy Culture Exchange programon keresztül érdemes ide kijönnöd, vagy munkavízummal ha dolgozni akarsz. De mielőtt bármelyiket megkapnád, szükséged van a melóhelyre, ami segít neked ebben. Egyébként ha egy kicsit mélyebben utána nézel a dolgoknak, akkor nem lesz melóhelyet találni valahol, bár elsimerem, lehet ezt nem New Yorkban fogod pont megtalálni.

Azonban közben egy vízum szponzort is intézned kell, ehhez viszont vannak Non Profit szervezetek akik segítenek neked.

Na ha ezekkel megvagy és kiutaztál amerikába, szükséges csináltatnod egy Social Security kártyát, ami lényegében egy munkaengedély. Ez hivatalosan 2 hét alatt jön meg és addig nem dolgozhatnál a törvények szerint, de pl nekem 2 hónap alatt jött meg és nem hivatalosan dolgoztam, amit később meg is kaptam a munkaadomtól.

Persze, kiutazás előtt csomó dolog van amit kell csinálni, pl nekem a munkaadóm kötelezett egy online, 9 órás egészségvédelmi kurzusra, kell intézni a biztosítást, mert enélkül nem lehet ide kijönni, vítumfotó és maga a vízum, vagy pl az FBI background check-je, ami ijesztőnek hangzik, de ha nem vagy otthon bűnöző és minden információt időben oda adsz nekik, átengednek téged.

Jha, asszem ennyi. Szóval neked család kintről sajnos nem tud segíteni melót szerezni.

2022. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 D. Brasco ***** válasza:
84%
Ha 20évesen tényleg ennyire futotta,hogy a gyakorira kiirsz egy ilyen ostoba kerdest,akkor az élettől túl sokat ne várj......szemelyes kedvenceim amugy ezek az ostoba 2agysejtes kerdesek,hogy itt meg ott él rokon,de ahelyett hogy őt megkérdeznéd jössz ide.....tehát vagy ennyire hülye vagy,vagy az llitolagos rokon nem létezik...esetleg mindkettő.
2022. aug. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
A rovatot sem sikerült eltalálnod.
2022. aug. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Menjél kapálni.
2022. aug. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!