Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Karácsony előtt utazunk az...

Karácsony előtt utazunk az USA-ba, alaszka-i hegyekbe,mit érdemes magunkkal vinni?

Figyelt kérdés

Vagy érdemes kevés vastag ruhát vinni, max ami rajtunk van, és ottani szupermarketben bevásárolni?

Ketten megyünk a párommal,újévben jövünk csak haza.Kéthetes kirándulásra ami túrázás, erdei faházas ottalvással,hogyan érdemes elkezdeni készülődni?

Egy két fórumot már átböngésztem, de mindenki mást javasolt.


2022. okt. 23. 20:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom azokat a kérdezőket, akik valóban komolyan terveznek egy alaszkai utazást. „Kedvenc” trollunk hosszú időre ellehetetleníti az ilyen kérdéseket, mert mind mögött őt sejtjük.


A beutazással már rendben vagytok? Egyáltalán az engedélyt már intézitek?


Hideg van és nagy hó. Vezetéssel túráztok, vagy magatokban?

Sok téli túrán vettetek már részt bárhol a világban, nagy hóban, turistautaktól távol, térkép nélkül?

Réteges meleg ruházat szükséges, de olyan, amelyikből nem merev oszlopok lesztek, hanem azért mozogni is tudtok. Nagyon jó minőségű bakancs elengedhetetlen. Gore-Tex membránnal, vagy vízálló, vastag túrazokni.

Én nem indulnék el műholdas segélykérő eszköz nélkül sem. Ez nem olcsó és előfizetéses, de ha elvesztek az erdőben, a cucc GPS pozíciót tud küldeni a segélyközpontnak. Mobiltelefonnal semmit sem értek.

Fegyverről nem tudok nyilatkozni, ahhoz nem értek.

Viszont katonai minőségű, pontos tájoló és részletes térkép nagyon fontos.

Olyan kompakt ételcsomag is, amelyik önmelegítős vagy kis méretű palackos gázfőzőn melegíthető.

Pár dolgot már előttem is írtak, és még lehetne bővíteni.

2022. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Biztos nem mennék túravezető nélkül.
2022. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!