Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen terméket érdemes hozni...

Milyen terméket érdemes hozni Amerikából?

Figyelt kérdés
Családtag kinn van Amerikában (Miami) és érdekelne, hogy mit lenne érdemes általánosságban hozni, sajnos nem jut sok minden eszembe, max valami édesség vagy ruha.
2022. okt. 23. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Régebben sok mindent hoztam főleg műszaki cikkeket, de itthon is már minden kapható.
2022. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Éltem amerikában és meg mondom őszintén, hogy a kis édességeken kívül én sem tudok mit mondani, hogy mit érdemes hazahozni onnan...
2022. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Demokráciát
2022. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Semmit. Minden van itthon is, vagy ha nem akkor valami nagyon hasonló.
2022. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Meleget
2022. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Valamilyen jó chowdert, Simply Fruit Punchot, Dr Pepper Cherry-t. Ha mindegy, hogy nem igazán hasonlít az eredetikre de mellőznéd a cukrot és a kommersz édesítőket, akkor Zeviát. A feladós bőröndben egy rakat hülyeséget haza lehet hozni. Olyat kell, ami nagyon bejön, de itt nincs, vagy nagyon nem olyan.
2022. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Itthon is kapható minden, ami ott, viszont nem feltétlenül ugyanolyan áron. Műszaki cikkeknél (különösen laptop, fényképezőgép, objektívek, videókamera, stb) gyakran előfordul, hogy fél milliós nagyságrendű termék akár százezerrel is olcsóbb kint, mint nálunk - persze csak ha nem vámolják le a megérkezésed után, mert akkor az itteni ára alapján fogják felszámolni rá a vámot és ÁFÁ-t, aztán örülhetsz, ha nem jön ki többre.


Édességek és üdítők is mind kaphatók nálunk is. A sarki Primában is van Dr Pepper - szerintem Cherry is, de ennyire nem foglalkoztat.

Ízkombinációkban lehetnek hatalmas különbségek is, mert az USA óriási piac, akár 20-30 féle ízben is árulhatják azt, ami nálunk max 3-4 féle ízben, vagy nálunk csak rövidebb ideig kapható limitált kiadás, náluk meg mindig kapható. Viszont, hogy ezeket mennyire éri meg behozni, az erősen szubjektív. Én nem szórakoznék vele, mert nem hiszem, hogy ér annyit.

2022. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ruha pl NFL csapat ruhaja, lehet kapni a helyi walmartban is. Iphone is olcsobb kint.
2022. okt. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Hát ez az. Ha három évente egyszer mennék az USA-ba, én is olyasmiben gondolkodnék, ami nagy értékű és nyereséggel tovább tudom adni. De tényleg kevés műszaki dolog van ami megéri. Viszont borzasztó pechesnek kell lenned, hogy elvámoljanak.

Én évente 6-8szor megyek az USA-ba, nyilván egész más szempontjaim vannak, mint akinek esemény egy ilyen út. Ne pazaroljátok az értékes helyet a bőröndben olyan hülyeségekre amiket írtam. Azt majd megteszem én.

Egyébként pont ezért pontosan tudom, hogy mi az ami nem kapható Magyarországon és mi nem. Mellékesen:

A dr pepper cherry nem azonos a nálunk is kapható sima dr pepperrel. Én tudom mi a különbség, te meg nem. Ez az én heppem, téged meg nem érdekel. Simple as that.

A covid előtt lehetett kapni online shopban dobozos 12dbos kiszerelésben kb 7000 forintért itthon is, de azóta nem. Odakint meg $1.56 a 2 literes palack. Nekem elfér pár a kettő 23kg-os feladottban.

Legutóbb Düsseldorfban találtam kisdobozos dr pepper cherryt a reptéri boltban, de itteni gyártás volt, már a doboz űrméretéből lehetett tudni, ha érted mire gondolok. Ki is dobtam a francba, teljesen más íze volt mint az amerikainak, nyilván más édesítőszert használnak itt.

OK, first world problem.

De. Ezek szerint akkor azt sem tudod, hogy a Zevia mekkora dobás az USA-ban. Redmond, Fremont meg fél Kalifornia ettől van elalélva. Pedig jó szar. De nézz utána, pár év múlva minden megébredt bölcsész ilyet fog majd inni nálunk is.

Simply Fruit Punchot pedig hozzánk legközelebb valamelyik európai amerikai támaszpont kisboltjában lehet kapni.

Igazából csak poénból írtam be, mert ahányan vagyunk annyi hülyeségünk van, elnézést, hogy általánosan használható üzleti hasznot hozó tippet nem írtam, ezáltal offoltam.

2022. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!