Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Green Card megszerzése után...

Green Card megszerzése után mennyi időm áll rendelkezésre az országba való betelepedésre?

Figyelt kérdés
Elnézést szeretnék kérni előre a dezinformáltságom miatt, nyugodtan javítsatok ki, ha valamit rosszul mondok. Interneten ahány oldal annyi mindent írnak, így elképzelhető, hogy helytelen dolgokat is fogok írni. Szóval.... Idén fogok érettségizni és szeretnék továbbtanulni, pontosabban fogalmazva biztosan tovább fogok tanulni bár a szak kétséges (hova vesznek fel), de szinte már biztosan tudom, hogy nem szeretnék Magyarországon élni hosszútávon. Ezért gondoltam, hogy kiköltözök Amerikába, bár ez nem olyan egyszerű. Úgy tudom, hogy minimum egy érettséginek lennie kell a zöldkártya jelentkezéshez. Ezt idén meg is szerzem majd. Tételezzük fel, hogy én októberben jelentkezek a zöldkártya-lottóra és szörnyen szerencsés leszek és megszerzem azonnal. Ez esetben mennyi időm áll rendelkezésre, hogy kiköltözzek és megmaradjon a kártya érvényessége is .(feltehetőleg 6 évig fogok egyetemre járni) A 6 év egyetem alatt, ha megszerzem a zöldkártyát, mivel miden évben jelentkezek majd a sorsolásra, akkor a tanulmányaim elvégzése után azonnal mehetek az USA-ba?

2022. nov. 1. 17:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%
zöldkártya lottó :DDD
2022. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy nagy valószínűséggel PhD-t fogok szerezni, ha minden jól megy. Nem tudom, hogy ez növeli-e az esélyeimet.
2022. nov. 1. 17:32
 3/24 anonim ***** válasza:
28%
Ötöslottón növeli? :D
2022. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen, zöldkártya lottó. 50000 embert sorsolnak ki évente, akik megkaphatják(természetesen, ha kisorsolják őket).
2022. nov. 1. 17:34
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Tételezzük fel, hogy nem nyered meg, akkor mi a B terv a zöldkártyára? Sajnos nem egyszerű, vagyis ha megházasodsz egy amerikaival akkor megkapod (egy a többi lehetőség közül) de az állampolgárságot akkor sem szerzed meg automatikusan.
2022. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%

Persze lottó xD Majd Bay Éva húzogatja a golyókat mi? Melyik lottózóban adtad le a szelvényt?


OMG és ez akar píéjdzsdít. Hova jutott a világ?

2022. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5: Ha 6 év alatt nem sikerül megnyernem, akkor ugyanúgy próbálkozom és addig kiköltözök Angliába(lehet ott is maradok). Ha jól tudom a magyar jelentkezők 7%-át húzzák ki, ami azt jelenti, hogy az egyetemes éveim alatt, ha mindig jelentkezek simán van esély arra, hogy megszerezzem.


6:Erre nem tudok mit írni, informálódj és az után kommentelj. Nem foglak győzködni, számomra is fura, de tényleg ez van. Véletlenszerűen húznak ki pár embert a jelentkezők közül.

2022. nov. 1. 17:49
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
És még mindig nyomja. Ez hihetetlen. :D
2022. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%
Könnyebb lenne ha mondjuk munka útján próbálnál kimenni, nem pedig várni a szerencsére, aminek nagyon kicsi esélye van.
2022. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
16%

A többiek már leírták a lényeget... :)


A zöldkártya valós esélyeiről IS.

15 év múlva esetleg... de az is kétséges.


az angliai terveid előtt pedig tanulmányozd a pontalapú bevándorlási rendszer követelményeit, munkavállalói vízum tekintetében is.


A PhD-vel nagyon előreszaladtál gondolatban, elég lenne ha egyelőre az egyetemi felvételi esélyeid látszódnának kellő realitással.


Aztán hogy 10 év múlva mi lesz, még senki sem tudja!

2022. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!