Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen Kanadában most a...

Milyen Kanadában most a helyzet? Milyen ott élni?

Figyelt kérdés

Valamiért mindig is vonzott Kanada és a mai magyarországi helyzet egyre jobban arra kényszerít, hogy útra keljünk párommal. Németország és Kanada között vacillálunk. Főleg azért, mert angol és német nyelvtudásunk van. Párom informatikában, én pedig fodrászatban tudnék dolgozni, de eladóként is megállom a helyemet, mert abban is van tapasztalatom, ahogy takarításban is. Szóval feltaláljuk magunkat, nem vetünk meg semmilyen melót és ahogy írom, a nyelvvel sincs probléma. Eddig a haza és a család szeretete tartott vissza, de muszáj a jövőre gondolnunk, arra, hogy egyszer szeretnénk gyereket is, de ebbe az országba nem merünk vállalni. Hiába dolgozunk, házunk/lakásunk sose lesz és úgy érzem a gyerekvállaláshoz is kevés amit itt összeszedünk (mert nem 3-4 gyereket szeretnék, max 2-t, amire kb semmit nem ad a kormányunk).

Tudom, hogy máshol sem kolbászból van a kerítés, de ami itthon van, az már élhetetlen, a társadalomról nem is beszélve. Az oktatás is nagyon elavult, egyre több a kisebbség is az iskolákban. Már az én fiatal koromban is nehéz volt tőlük tanulni, a tanárokat fenyegették, volt amelyik kezet is emelt rá. El se tudom képzelni, hogy most mi lehet a helyzet és nem akarom ezt a gyerekemnek.



2022. dec. 8. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha Avonlea-ben jártok, üdvözlöm Felicity-t.
2022. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Azt már megnéztétek, hogy kaphattok-e vízumot ezekkel a képzettségekkel?


[link]

2022. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ill ezt:

[link]


Step 1: Find out if you’re eligible


There are 2 ways to find out if you’re eligible for a program that is part of Express Entry:


answer a few questions to see if you meet the minimum requirements

read the detailed requirements for each program

2022. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha párom megfelelő, de én nem, akkor én nem mehetek vele?

Nekem sajnos nincs olyan munkatapasztalatom, amit kérnének.

Van egyébként rokonunk Kanadában, tudnának segíteni. Addig össze is akarunk persze házasodni, nem holnap akarunk neki indulni. Páromnak meló nem lenne akadály, csak én vagyok a kevésbé képzett sajnos. De persze ha eldöntöttük már, akkor úgyis beleásnánk magunkat a témába.

2022. dec. 8. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

4

Az hogy már párod dolgozott építkezésen segédmunkásként attól nem fogják magukat hanyatt dobni. Amúgy Kanadában szponzor kell ami lehet cég vagy magánszemély akik teljes anyagi felelősséget vállalnak miattatok, és nem kevés pénzébe kerül. Az hogy van kint ismerős az tök jó de rááldozna dollár százezreket potenciálisan hogy ti kint legyetek?

2022. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös, ahogy írtam a kérdésemben, párom informatikában dolgozik.
2022. dec. 8. 18:02
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

6

Mint mi? OKJ-s rendszergazda az kint sem ér sokat. A magyar diplomát meg nem ismerik el.

2022. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Informatikában mi?
2022. dec. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Valóban nem mindegy, hogy informatikában milyen területen. Ha van diplomája, és többéves fejlesztői tapasztalata, akkor elég nagy az esély. Pár év után a fizetés IT területen nagyon jó, simán tudtok lakást, házat venni, ha nem Vancouver a cél. Ha a párod kap work visat vagy sikeres a letelepedése, akkor te is jöhetsz vele és kaphatsz open work permitet, amivel szinte bármilyen területen dolgozhatsz. Később akár tanulhatsz is munka mellett, én is szereztem helyi végzettséget. Vagyis még nincs meg a végzettség, de már dolgozok az új szakmában. A mérnökinfo diplomát meg simán elfogadják, a férjem is azzal dolgozik.
2022. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Huddersfield ***** válasza:
100%

Nem beled akarok kotni, hanem tapasztalatbol irom (mi Angliaban elunk 15eve).


"egyre több a kisebbség is az iskolákban" - Kanadaban, te leszel az aki "kisebbsegnek" szamit majd. Lehet hogy nem a viselkedeseddel de akar nyelvi hianyossagaiddal (nativhez kepest sokaig kell kepezned a nyeltudasod hogy tokeletes legyen).


Erdemes telejsen megerteni es felfogni hogy az mit jelent az adott orszag "kisebbsegei" koze tartozni, ha kell google-zd meg.

2023. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!