Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen hely Montréal?

Milyen hely Montréal?

Figyelt kérdés
Aki volt már ott, hogy tetszett?

2022. dec. 25. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Montreal, WI egy kedves kisváros egy kis tó mellett (Gile Flowage). Szerintem talán ezer lakosa, ha van. Eléggé kihalófélben van, úgyértem, ha dolgozni akarsz, akkor ingáznod kell. De, ha van pénzed, akkor nagyon olcsón ki lehet jönni, pl. nyugdijasként olcsóbb, mint mondjuk a közeli városban. A környéken van sok indián rezervátum, és erdős, gyönyörű vidék, kisebb sípályák is vannak (kb 500 m magasságok vannak, szóval tényleg csak kis sipályákról beszélek). Négy évszakos, mostanában eléggé hideg van arrafelé, a hó elzárta őket (is). Én imádtam, amikor egyszer ott voltunk két napig.


Montral, Canada, tele van vele az internet, nézd meg magad.

2022. dec. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már voltam párszor a kabadai Montrealban de mindig télen. Nyilván más hangulata van nyáron, de ha bírod a hideget nagyon szórakoztató ilyenkor is. Nekem sokjal jobban tetszik mint Toronto.

Valahogy európaibb. Jó a tömegközlekedés, egész jókat lehet kajálni és engem lenyűgöz a francia kultúrájuk, a kétnyelviségük, a zenebonájuk. Télen csodálatos a Mount Royal vagy tudom, hogy sokan turistacsapdának tartják a Schwartz delit, de szerintem kihagyhatatlan.

2022. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kanadai
2022. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Montrealban lakom, én csípem. Persze nem tökéletes, de egészen élhető.


Ha csak látogatóba jönnél, akkor 2-3 nap elég lehet. A régi kikötő környéke romantikus, a Plateau környéke tele élettel. A kilátás a Mont Royal tetejéről fantasztikus. És a Jean-Drapeau parkból is, ami egy sziget.


Rengeteg étterem van, jó a tömegközlekedés (észak-amerikai szemmel), sok a buli nyáron. Sok téli sport lehetőség is van.

2023. jan. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!