Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha tehetnéd, elköltöznél...

Ha tehetnéd, elköltöznél Kanadába vagy az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés

Ha igen, melyik államba, és miért?

Mit jelent számodra az "amerikai életérzés"?


2023. febr. 13. 19:18
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Én őszintén nem. Vannak szép tájak meg minden, de azok a felhőkarcolós városaik....Nem tudom nekem valahogy nem jön be. De egyébként így európából nincs bajom velük.
2023. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos megtettem és haza is jöttem onnan. Nem amerika gyalázó vagyok, vagy ilyesmi, de szegény, vagy akár középrétegű emberként az államokban a megélhetés iszonyat nehéz. Pedig diplomám is van, mégis iszonyat nehéz volt elhelyezkednem, ha meg sikerült, alig volt a lakbérre elég a pénz, nemhogy kajára. Na aztán, találtam jó munkahelyet, ahol használhattam is a diplomám. Aham... Szóval én egy igazán jó munkamorállal rendelkező embernek gondolom magam. Előbb bemegyek, bent maradok tovább, hogy meglegyek a munkámmal, akár plusz napokat is vállalok, de ez kintre nem volt elég. Én ha beteg vagyok, akkor nagyon beteg vagyok és 2-3 napra kiestem, ott ez kirugást jelent. Az meg kint alap, hogy bent maradsz munkaidő után a munkahelyen, ez a minimum elvárás. Biztos nem minden helyen, de a legtöbben biztosan. Aztán ott van a szegénység kérdése amit minden nap látsz. Ha nagyvárosban vagy hajléktalan tinédszereket fogsz látni, mert ez normális arra mint kiderült. Külön szervezet(EK!!!) vannak az ő megsegítésükre de ez mégse elég. A rasszizmus oda-vissza van, de folyik a csapon basszus. Nem vesznek fel mert a főnök fekete alkalmazott akar, igaz, a város kb 90%-a fehér. Vagy amikor a csóka könyvét nem adta ki a kiadó, de amint beküldte a fehér haverját, hoppá kiadták és milyen jó könyv ez. A bőrszíned alapján mondhatsz ki pl dolgokat is, ami szerintük valamiért nem rasszizmus. És ugye ott van az "amerikaiak hülyék" előítélet is. Mit ne mondjak, nem alaptalan. Nem azt mondom, hogy minden amerikai hülye, de mondjuk 4-ből 3 a saját tapasztalataim szerint igenis hülye volt a popóm! Inkább már nem is idézek be tőlük semmit, mert ismét felforna az agyvizem, hogy ilyen hülye emberek léteznek. És még ezer és egy dolog ami miatt NEM költöznék vissza. Kanada nem tudom milyen lehet, igazából érdekel, de most Európán belül akarok elhelyezkedni valahol, ami EU.
2023. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kanadába igen.
2023. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Turistaként nagyon szeretem az USA-t. Élni nem biztos, hogy szeretnék ott, hacsak nem lenne valami nagyon különleges szaktudásom, vagy nem lenne különlegesen vastag a bankszámlám.
2023. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Costa Ricára igen, de Kanadába semmiképp.
2023. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Én személy szerint inkább Kanadába költöznék, és inkább ilyen elszigeteltebb területre, ahol szép a táj.
2023. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Se nem, sem sem.


Egyszer keresztűl kasig végigjártam, pont elég volt.

Max. pár hétre Floridába.

2023. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Kanadába szívesen, ha nem lenne ott olyan hideg.
2023. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Alaszkába.


Ja, nem is, inkább Iowaba.

2023. febr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
80%
New Yorkban nagyon szívesen élnék, de nem magyarként, hanem jó lett volna oda születni.
2023. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!