Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vice city vagy Liberty city...

Vice city vagy Liberty city tartogat több látnivalót?

Figyelt kérdés
2023. márc. 9. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem egy létező város.

Vice City Miami-n alapul, Liberty City pedig New York-on.

2023. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erről olvastam én is.

Így is értendő a kérdés,bár reménykedtem lesz aki majd ezt tudja.

2023. márc. 9. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:

A Gta 3-ban szerintem jóval kevesebb "látnivaló" van, mint a Vice city-ben, mivel az volt az első 3d tagja a sorozatnak, nem volt még annyira kidolgozott a térkép.


A GTA 4-ben már sokkal több minden van, pl. a statue of Happiness is (ami a szabadság szobornak egy paródiája)

Ugyebár a 3 és a 4 is Liberty cityben játszódik, nem mindegy melyikre gondolsz.

2023. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár ugye az eredeti GTA-ban is szerepel mindkét város, de abban még annyira nem voltak látnivalók emlékeim szerint.
2023. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Liberty city <3
2023. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Önjelölt igazságosztó válasza:
100%

A Gta 3-as és Gta 4-es Liberty City két teljesen különböző város, két külön univerzumban vannak. A Gta 4-es verzió New York City eléggé hű mása(Broker=Brooklyn, Bohan=Bronx, Dukes=Queens, Algonquin=Manhattan, Alderney=New Jersey, sőt a kisebb városrészeket is beletették mint pl:Harlem ami a játékban North Holland és East Holland vagy a Broadway ami itt Star Junction). Bár ugye területre nyilván sokkal kisebb mert nemigazán lehet lefejleszteni akkora játékteret mint a valódi NYC, de ha lehetne is teljesen átláthatatlan lenne és a játékidő nagyrésze A pontból B pontba mászkálással telne. De megvan az érzet, hogy egy igazi metropoliszban vagy.

Ehhez képest a Gta 3-as Liberty City úgy max.feleakkora mint a HD univerzumos párja. És nem is kimondottan New Yorkra hasonlít, kb. annyi a hasonlóság, hogy szigetekből áll. A Gta Wiki szerint részben valóban New Yorkot vették alapul, de sok más várost is ezenkívül. Sokkal inkább tűnik egy random kisebb-közepes városnak a keleti parton mint New Yorknak. A három sziget között Portland lett igazán jól kidolgozva, a többit kissé összecsapták.


Vice City(leginkább Miamiról van mintázva) kb. akkora mint a Gta 3-as LC vagy talán picit nagyobb. A lakott részei nagyon jól ki lettek dolgozva és rendkívüli hangulatuk van, de rengeteg az üres tér(pl: az első sziget úgy felét egy baromi széles szinte tök üres homokos tengerpart és a golfpálya tölti ki, a második szigetnek meg szintén a fele reptér).

Viszont állítólag a Gta 6 is Vice City-ben lesz és ezesetben nyilván újraalkotják ezt a várost is. Mindenesetre kíváncsi vagyok ez hogy fog sikerülni.

2023. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Méretben közel azonosak, kiadási évben is nagyon közeliek egymáshoz. Szóval még új featureökben sincs túl sok különbség, igaz a Vice city több újdonságot tartalmaz, pl motorok meg pár hasonló. Viszont a Vice City eléggé sietősen is lett összerakva, úgy tudom dlc-nek készült, és eredetileg nagyobb lett volna, ott is lett volna 3. sziget. Meg hogy a 2. szigeten jópár épületen és környéken érződik a sietség, nagy üres placcok stb.

Ennek ellenére azt mondom nagyjából azonosak látnivalóban. És inkább a hangulat dönt, hogy az ember mire vágyik. A 2000-es évekbeli sötét, züllött, koszos és veszélyes nagyvárosi életérzésre, vagy pedig a 80-as évekbeli napsütötte, tengerpartos, kokainos óceános életérzésre. Mindkettő nagyon jól eltalált és kivitelezett atmoszféra.

2023. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!