Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában lehet több évig...

Amerikában lehet több évig tartózkodni vízummal?

Figyelt kérdés

Szóval nem érek rá egész nap az interneten keresgélni és olvasni és tanulási nehézségem van, szóval nekem semmi sem egyértelmű! Lehetne, hogy bunkóság nélkül normálisan válaszoltok??? A zárójeles szöveg nem a kérdéshez tartozik, de le szeretném írni az előzményeket, nyugodtan át lehet ugrani.


(Egyszer feltettem egy kérdést abban bízva, hogy a Gyakori Kérdéseken majd biztos segítenek, de ehelyett mindennek nekem kellett utána néznem!!! Erről van szó: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1215..

Igen, tisztában vagyok vele, hogy az összes feltett kérdésemre egyértelmű a válasz, de tanulási nehézségem van és sok mindent nem értek a világról, emiatt mindenki internetes trollnak nézett és komolytalan válaszokat adtak! Szóval már tudom, hogyan oldjam meg az életem, először keresek egy albérletet lakótárssal, dehát ez tényleg egyértelmű, szóval nem csodálkozom, hogy mindenki hülyének nézett, énis kiröhögtem volna azt akinek ez nem egyértelmű... Mindenki úgy kezdi az életét, hogy lakótársa van, a tévében is ez van mindenhol, ennek teljesen egyértelműnek kellett volna lennie nekem! Szóval majd a lakótársammal megbeszélem, hogy kifizetem a lakbért ha megkaptam a fizut, mindenki ezt csinálja. Bocsánat, hogy ilyen buta vagyok.)


Szóval miután megtanultam az Amerikai angolt, leérettségiztem és van elég pénzem kiutazni Kaliforniába, melyik opció lenne jobb? Elvégezni az Egyetemet Magyarországon, vagy kiutazni Kaliforniába és ott elvégezni az Egyetemet? Ez attól is függ, hogy mennyi ideig lehet vízummal Amerikában tartózkodni. Lehet több évig? Én meg szeretném szerezni az Amerikai állampolgárságot, de annak a feltétele, hogy legalább 5 évig (ha jól tudom, javítsatok ki ha rosszul tudom) Amerikában kell tartózkodni. Szóval az lenne a legjobb ha vízummal tudnék több évig Kaliforniában élni és utána meg tudnám szerezni az Amerikai állampolgárságot. És egyébként az Apple-nél szeretnék programozó lenni. 18-21 éves kor között már ki tudnék utazni Kaliforniába ha 18 évesen szökök el otthonról? (Már találtam olyan munkát Magyarországon amivel sok pénzt lehet keresni iskolai végzettség nékül, ételfutárként lehet havi 800 ezret keresni elvileg.)



2023. márc. 14. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanulo vizum (F1 altalaban) nem bevandorloi vizum. Ha elvegezted az iskolat akkor van lehetoseged OPT (Optional Practical Training) reven 1 evet maradnod ha talalsz allast (2 ev STEM diplomaval). De ha lejar es nem tudsz munkavallaloi vizumot kapni akkor el kell hagynod az orszagot.


Az 5 ev amire te gondolsz akkor kezdodik amikor megkapod a zold kartyat. Ha hazassag reven kaptal zold kartyat akkor 3 ev utan vagy jogosult allampolgarsagra, ha mas milyen uton kaptad akkor 5 ev.


Kalifornia az egyik legdragabb hely mind elni mind tanulni. En ott vegeztem osztondijjal amit ha osszeadok ugy 260 ezer dollar jon ki 4 evre. Ertelemszeruen vannak olcsobb egyetemek is de igy is tizmillios osszegben gondolkodj.


Bar tanulo vizummal lehet 20 orat maximum dolgozni az egyetemen, ez egyaltalan nem eleg hogy barmit is kifizessel.

2023. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
miért akarsz elszökni otthonról? vernek a szüleid?
2023. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon...iskolai végzettség nékül, ételfutárként lehet havi 800 ezret keresni "


Én hülye meg lediplomáztam.

2023. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van olyan vízum, amivel igen.
2023. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szóval, hogyha Magyarországon elvégeztem az Egyetemet és megtanultam programozni és kiutazok Kaliforniába és munkát kaptam az Apple-nél akkor hány évig maradhatok ott vízummal?


2. Válaszoló: hülye kérdés, persze, hogy vernek, valahogy kell nevelni és tanítani. 18 évesen meg már mindenki elköltözik otthonról aki normális, senki nem marad a szüleinél felnőttkorában!

2023. márc. 14. 19:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"18 évesen meg már mindenki elköltözik otthonról aki normális, "


XDD szóval akinek nincs 40 milliója lakásra az nem normális?

2023. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Röviden és tömören: sehogy. Az USA-ban a büdös életbe se dolgozni, se állampolgárságot kapni nem fogsz. Ott kezdődik, hogy a munkaadónak bizonyítania kell a hatóság felé, hogy az adott állás betöltésére csak te vagy alkalmas, belföldön nem talált alkalmas embert. Válassz inkább majd egy EU országot! Szabad munkavállalás, vízum mentesség stb. EU-n belül bárhova mehetsz, max van egy két ország (pl Dánia), ahol szigorúbbak a szabályok.
2023. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ezt komolyan gondolod, akkor az is csoda, ha a boltba eltalász egyedül ennyi ésszel, nemhogy USÁig. :D
2023. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van bevandorlo vizum es nem bevandorlo vizum. A nem bevandorlo vizumnal mindegy mennyi ideig vagy az orszagban, nem fogsz tudni letelepedni, ilyen a tanulovizum pl.

A bevandorlo vizumnal lehetoseged van zoldkartyat kervenyezni. Talalkoztam kint olyan magyarokkal akik egy multinak dolgoztak Magyarorszagon es azok altal jutottak ki a leanyvalalathoz Amerikaba. Elinteztek nekik a vizumot es itt elnek, dolgoznak. Van koztuk olyan is aki azota zoldkatyat is megszerezte. Ha megvan a zoldkartya akkor 5 ev mulva lehet allampolgarsaghoz folyamodni.


Nem ugy mukodik hogy jelentkezel az Apple-hoz es ok felesznek meg vizumot kervenyeznek neked. Esetleg tavmunkaban vennenek fel

2023. márc. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulási nehézséged van, akkor hogyan tervezel egyetemen diplomazni?
2023. márc. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!