Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerika, de hová?

Amerika, de hová?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek ötven éves. Van a bakancslistámon pár dolog, közte van egy amerikai utazás. Nem vagyok tehetős ember, nyolc éve gyűjtöm a pénzt rá. Valószínűleg első és egyben utolsó út lesz oda. Szeretném megkérdezni a kontinenst ismerőktől, hová menjek Amerikán belül, amit máshol nem találok meg és megismételhetetlen örök emlék maradhat számomra. Tudom, minden ember más, de ha voltál kint és volt egy HŰHA érzésed valahol, kérlek oszd meg velem.

2023. ápr. 24. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia, én nem voltam sok helyen amerikában, pl nem voltam sem San Francisco-ban, sem Hawaii-on, de ami számomra örök emlék marad az New York.

Viszont ami kérdéses, hogy te mi szeretnél látni, pl természetet, várost? Nyaralni akarsz?

2023. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Többször is jártam az USA-ban.

Alapból legalább 2 hetesre tervezzed, mert ennél rövidebb ideig kimenni csak pénzkidobás.

Én javaslatom, hogy 3 nap N.Y. majd repülővel irány Florida/Orlando.

Ott autóbérlés majd egy egész napos Sea World, majd egy másik nap Universal Studios. Átautóznék a híres Daytonába és megnézném a hatalmas méretű versenypályát.

A NASA űrközpont is felejthetetlen élmény.

A következő hetet Miamiban tölteném és ha rám hallgatsz akkor nem az autópályán, hanem a sima országúton teszed meg az utat, mert több mindent látsz.

Mi is így tettünk ezért sikerült belefutnunk kirakodó vásárba ahol az 1 dolláros vadi új farmertől a repülőgép alkatrészekig minden kapható volt.

Majd útközben találtunk az út mentén krokodilfarmot és később egy airboat (légcsavaros mocsárjáró) hajóval száguldottunk a krokodilok között és fölött.

Miami magáért beszél. Talán még most is osztogatnak a turistáknak helyi térképet ahol rózsaszínnel jelölik, hogy hová ne menjél, mert nem biztonságos.

Az egyik legnagyobb élmény, ha az óceán feletti autóúton átautózol Key Westre

Hemingway ház, naplemente, latin-amerikai életérzés a mulatóhelyeken.

Dióhéjban ennyi.

(Keressél rá a Googleban az általam említett látványosságokra, és vigyél sok pénzt, ha jól akarod érezni magadat.)

2023. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Biztos, hogy a hires nemzeti parkok kozul tobbet megneznek.
2023. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Amerika alatt az USA-t erted vagy a teljes amerikai kontinenst?
2023. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
91%
Szerintem ennek a kerdesnek ebben a formában semmi értelme nincs,főleg ha valóban az egesz kontinenst érted a kerdesben.
2023. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Talán nem fogalmaztam világosan. A kérdés az USA-ra vonatkozott.
2023. ápr. 24. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
USA51Állama,ANGLIA,AUSZTRALIA,KINA,THAIFÖLD,CIPRUS oda-vissza CENZURAZOTT ORSZAGOK. Békét óriási csalódás volt. Tudom , hogy egy utazást tervezett , de nagyon hosszú lenne az út is. Sokat kivesz az emberből. Több kicsi jobb. Nyáron ősszel spanyol,görög, Ausztria,Svájc.En ezekbe éreztem nyaralaskor magam a legjobban. Görög repülővel nem jó, de busszal meg nehéz. Jó utat
2023. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Én mindenképp a Nyugati oldalra mennék. Elsősorban Californiába, esetleg Arizónát venném még bele. Így természeti és épített látványosságokat is kapsz.
2023. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

#7 te mit szívtál? xD


Én nem értek egyet a #2-essel. Szerintem ha felejthetettlen élményt akarsz, Arizona, California érdekesebb. Floridában voltam többször, Universal-ban nem voltam, de NASA-nál igen és ezen kívül nincs is sok minden más. meleg van, sok eső, tengerpart, és mást most így nem is nagyon tudnék felsorolni. pl a grand canyont megnézni érdekesebb. onnan már nincs "olyan messze" Las Vegas, majd onnan akár még Los Angelesbe is le lehet utazni, csak 4 óra autóval. Ott is van Universal ráadásul a rendes studio van ott. Akár még San Sanfrancisco is beleférhet, LA-től kb 6 óra autóval.

2023. ápr. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
7 évet gyűjteni ilyenre?? Én 1 évet gyűjtök rá és elmegyek, akár 3 hónapot is ott maradhatnék 1 éves gyűjtésből...
2023. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!