Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni a vízummentesség igénylés folyamatát úgy, mintha hülye lennék?

Figyelt kérdés

Életemben soha nem utaztam még vízumköteles országba, és EU-n belül sem én intéztem soha az utazást, szóval még annyi tapasztalatom sincs. Az USA-ba mennék szeptember végén.


Előre is köszönöm!



2023. máj. 17. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked esta-ra van szükséged. Ajűnlott guglizás: esta igénylés.
2023. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyesült Államok a külföldiek számára alapból vízumköteles ország, ami azt jelenti, hogy utazás előtt az illetékes amerikai nagykövetségnél kell vízumot igényelni, ami elég hosszú folyamat is lehet, ha sokat kell várni az interjúra.


Ezt megkönnyítendő, bizonyos országok állampolgárainak (köztük nekünk is) megengedik, hogy bizonyos feltételek mellett vízum nélkül is beléphessenek az országba, ez a Visa Waiver Program.


A vízummentes belépés az Electronic System for Travel Authorization (ESTA) rendszeren keresztül kérvényezhető. Van egy hivatalos honlapja, ahol ki tudod tölteni a jelentkezést, és ha megfelelsz a követelményeknek, akkor akár néhány órán belül meg is kaphatod a választ, hogy elfogadták. Ebben az esetben nem kell semmit tenned a továbbiakban, amikor belépsz az USA-ba, a határellenőrzésnél látni fogják az útlevélszámod alapján, hogy van ESTA-d. (Persze ettől függetlenül a visszaigazolást érdemes lehet kinyomtatni és magaddal vinni, egyetlen A/4-es oldalról van szó, elbírod.)


Itt a kérdéses honlap:

[link]


Ha akarod a jobb felső sarokban át tudod állítani magyarra. Az igénylésnél olyanokat fog kérdezni, hogy mikor utazol, mennyi időre, hol fogsz megszállni, mi az amerikai kapcsolattartód elérhetősége, tagadták-e már meg a múltban a vízumkérelmedet, bűnöző vagy-e, stb. Útlevél adataira is szükség lesz, és fizetni kell 14 dollárt.

2023. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. máj. 17. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
21 dollár:) Őszintén válaszolgass, mert mindent tudnak rólad és ha hazudsz, akkor örökre kitiltanak:) Tényleg.
2023. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Nincs miről hazudnom.
2023. máj. 18. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
helyes:) remélem nem vettél részt népirtásban:)
2023. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már 21 dollár, és nagyon jó, hogy a #2-es beírta a honlapot, mert ha csak guglizva keresel az ESTA-ra, akkor fölad egy csomó oldalt akik vállalják, hogy az általad megadott adatokból kitöltik majd neked az igénylést sokszoros áron. Miközben a hivatalos oldalon pár perc alatt egy szerény képességű ember is meg tudja maga csinálni, ráadásul magyar nyelven is.

Amikor mindennel kész vagy, akkor kell fizetni, addig nem kezdik meg a feldolgozást, amíg a fizetés nem sikeres. Neked kell vissza-visszanézni a kódoddal amit kapsz, hogy megkaptad-e. Pár órán belül meg szokott jönni, 2 évre vagy az útleveled érvényességéig szól. Érdemes kinyomtatva magaddal vinni, már a légitársaság kérheti check-innél, nagyon nem szeretnének olyat kivinni akit nem engednek be. Amíg tart az elbírálás addig azt fogod látni, hogy "pending"

2023. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6: az a vicces, hogy ezekre lehet igennel is válaszolni, pl. hogy tervezek-e terrorcselekményt elkövetni, és odaírják, hogy ha igennel válaszolok, attól még nem feltétlenül fognak negatívan elbírálni. 😀


Amúgy nem vészes, régebben vízumot is kaptam, mikor még az kellett, de ott igazolni kellett, hogy van munkám meg lakásom, tehát van, ami ide köt, ahhoz képest az ESTA lepkefing volt. Még egy évig érvényes, ki is szeretném használni. 😀

2023. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!