Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha vízummentes program keretéb...

Ha vízummentes program keretében utazok az USA-ba, az I-94 vagy az I-94W nyomtatványt kell kitölteni?

Figyelt kérdés
Olvastam azt is, hogy az ESTA-soknak az I-94W-t kell, de azt is, hogy azt megszüntetik (nagykövetség oldala). Remélem tud valaki pontos és aktuális infót mondani!Egyéb jótanács is jöhet:)Köszi

2012. nov. 4. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Már egyiket sem kell, megszűnt! Automatikusan az útleveledbe pecsételnek, az egyenlő lesz az I94W-vel. Viszont kitölteni már nem kell semmit.
2012. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"2010 nyarán az Amerikai Egyesült Államok Vám- és Határőrsége (CBP) a Vízummentességi Program keretében utazók részére az összes repülőtéren új eljárással helyettesíti és egyúttal megszünteti a papír alapú I-94W nyomtatvány használatát. 2010. nyár végére a Vízummentességi Program keretében utazók útlevelébe már nem tűzik bele az I-94W nyomtatványt, ehelyett az útlevélbe kerülő pecsétbe írják majd be az engedélyezett tartózkodási időtartamot."
2012. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
The Arrival-Departure Record, CBP Form I-94W (green form), is no longer required for nonimmigrant visitors traveling under the Visa Waiver Program (VWP) by air or sea and who have obtained a travel authorization via the Electronic System for Travel Authorization (ESTA). During Summer 2010, U.S. Customs and Border Protection (CBP) transitioned to automated processing for VWP travelers with ESTAs making the use of Form I-94W unnecessary in the air and sea environments. It is important to note that CBP Form I-94W will continue to be required at land borders and at some sea ports of entry. If admitted with the automated process at a port of entry, the CBP officer will stamp the applicant’s passport with a U.S. admission stamp and annotate the passport with the class of admission “WT/WB” and the date admitted until. Travelers’ departures from the United States are documented electronically.
2012. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, csak tudnám akkor miért érhető el még mindig a dokumentum az oldalon! Ez olyan megtévesztő!
2012. nov. 4. 23:16
 5/10 anonim ***** válasza:

van I 94 nyomtatvany!

A repulon fogjak kiosztani, az egyik fajta a turistaknak van, akik ESTA val mennek, a masik pedig a vizumosoknak.

Mar nem emlekszem pontosan, de nekem mintha sima I94 et kellett volna kitoltenem (munkavallaloi vizummal mentem)

2012. nov. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"van I 94 nyomtatvany!

A repulon fogjak kiosztani, az egyik fajta a turistaknak van, akik ESTA val mennek, a masik pedig a vizumosoknak.

Mar nem emlekszem pontosan, de nekem mintha sima I94 et kellett volna kitoltenem (munkavallaloi vizummal mentem)"


Olvasd el amit írnak! I94 az még van, annak aki turista vízummal megy. Aki ESTA-val megy, annak nem kell kitöltenie semmit!

2012. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na most akkor mi vaaaaan?:)
2012. nov. 5. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan megírták neked: I94 az még van, annak aki turista vízummal megy. Aki ESTA-val megy, annak nem kell kitöltenie semmit!


Például én még 2007-ben kaptam tízéves vízumot, nekem még kell töltögetni.

2012. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
HA pontosan megírták volna érteném, de minden válasz mást mond....
2012. nov. 9. 06:32
 10/10 anonim válasza:

Ha olyan ország állampolgára, amely részt vesz a Vízummentességi Programban, és szárazföldön lép be az Egyesült Államokba Kanadából vagy Mexikóból, akkor csak az I-94W nyomtatványt kell kitöltenie a határátlépésnél (a később csatlakozott országok – így Magyarország – esetében követelmény a biometrikus útlevél is, ez a bordó chippes útlevél, ujjlenyomattal vagy ujjlenyomat nélkül). Az ESTA jelenleg csak akkor szükséges, ha légi úton vagy szervezett hajóút keretében utazik.


Ha szervezett hajóút keretében érkezik (cruise ship), akkor szüksége van ESTA engedélyre. Nézze meg az ESTA-n, hogy a hajótársaság szerepel-e a jóváhagyott hajótársaságok listáján. A lista megtalálható az ESTA kérelem első oldalán a „Szállító társaságra vonatkozó információk” résznél, a „ A szállító társaság neve” melletti legördülő menün belül a „Hajótársaságok” címszó alatt. Ha magánhajóval érkezik, akkor érvényes amerikai vízummal kell rendelkeznie, ezért az ESTA engedélyre nincs szükség. Nem utazhatnak a Vízummentességi Program keretén belül azok, akik magánhajón lépnek be az Egyesült Államokba.

2013. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!