Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire nehéz kezdeni új...

Mennyire nehéz kezdeni új életet más országban?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy szerencsét próbálnék valahol..amerikába annyira nem vágyom, de arra gondoltam, hogy talán oda kellene menni..például németországba szívesebben mennék..de nemtudom..
2010. okt. 11. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

En Nemetorszagban elek. Amerikaba szerintem gyakorlatilag lehetetlen ugy kijutni, hogy na, szerencset probalok, kimegyek, aztam lesz, ami lesz.

Nemetorszag oke, közel van, barmikor haza tudsz menni. En a helyedben most mar megvarnam, amig nem lesz kötelezö a munkavallalasi, ha nem nagyon sürgös, hogy indulj :) (2011-töl nem kell). Itt nem nehez, szerintem. Nem akkora a különbseg a ket kultura között. Viszont itt nem nagyon türik a trükközgetst. Dolgozni kell, es ezert szerencses esetben jol megfizetnek, megbecsülnek. Ide mondjuk szerintem egy olyan 2-300 ezer ft indulotöke kell, HA jol beszelsz nemetül.

2010. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
mennyire nehéz munkát találni?
2010. okt. 11. 21:20
 3/15 anonim ***** válasza:
mi a vegzettseged? Most ugy van ELMELETILEG, hogy munkavallalasit csak a vegzettsegednek megfelelö munkakörhöz adnak ki. Nem tudom, mennyire nehez, en otthonrol, neten keresztül talaltam, nekem nem volt nehez, en igy jöttem ki. Ugyanakkor semmi vegzettseggel, nyelvtudas nelkül itt sem lehet (csak egy pelda: nem lehet am csak ugy a mekiben dolgozni, vendeglatos vegzettseg kell hozza...) Szoval, en ezen az egeszen nem mentem vegig, ebben nem tudok erdemben segiteni, hogy mennyire nehezm munkat talalni.
2010. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Látszik hogy nem sokat értessz a kúltúrához, 20től nem lehetsz több.. USA-ba ismerős, kapcsolatok, orvos vagy stb végzettség nélkül szinte lehetetlen kijutni és megkapni a vízumot.
2010. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2010 Május 1-én megnyitják a munkaerőpiacot nekünk. Szóval akkor menj valami EU-s országba, pl. Ausztriába vagy Németországba. De csak végzettséggel és nyelvtudással! Tele van Európa hülye, lusta, integrálódni képtelen emberekből. Vasárnap a bécsi választásokon a HC Strache által vezetett szélsőjobboldali FPÖ 27%ot ért el!
2010. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szélsőjobboldali vagy Nemzeti párt? Manapság ráhúzzák a nemzetiekre, hogy szélsőjobboldali..

Egyenlőre még nem aktuális a dolog..még be kell fejezni a sulit és egy nyelvvizsgát csinálni..csak ma először elgondolkodtam ezen..egyébként 18 éves vagyok.

2010. okt. 11. 22:42
 7/15 anonim ***** válasza:
NE-ne-ne-ne a nyelvvizsgara hajts!!! A vilagopn senkit nem erdekel, hogy van-e papirod. En egy közepfoku nyelvvizsgaval megszolalni nem tudtam gyakorlatilag, de tudtam az összes igeidöt :) Raadasul egy erettsegives sem fognak kapokdni utanad, talalj ki valamit, hogy mit szeretnel csinalni, mert ez igy eleg halvany meg az egesz. Ertem en, hogy most meg csak tajekozodsz, de en meg csak tanacsot adok :) kezdj el felretenni, mert kezsötöke mindenkepp kell. Tanulj meg nagyon jol (!!!!) nemetül, az sem art, ha angolul is meg tudod ertetni magad (nagyobbak az eselyeid), es talalj ki valami szakmat. Erettsegivel es nyelvtudasSAL csak akkor gyere ki, ha nem büdös neked a munka, akkor sem, ha a legaljarol kell kezdened, es 1-2 evig csak takaritasz (ez csak egy pelda). De nem tudom elegge hangsulyozni! Kommunikativ nyelvtudas nelkül nagyon, nagyon nagy szerencse kell, hogy felvegyenek. Es ez gyakorlatilag minden orszagra igaz, mindegy, hogy hova mesz.
2010. okt. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
értem..köszönöm.
2010. okt. 12. 10:35
 9/15 anonim ***** válasza:
En az USA-ban elek, elotte Nemetorszagban eltem. Nagyon fontos, hogy eldontsd, hogy EU-n belul maradsz-e vagy sem, mert EU-n belul sokkal konnyebb letelepedni. Az USA-ba nem lehet letelepedni legalisan kiveve, ha nagyon kiveteles tehetseg vagy valamiben, rengeteg penzed van vagy am-i allampolgarhoz mesz hozza. Van meg a zoldkartyalotto, de azt evente kevesebb, mint 200 magyar kapja meg tobb ezer magyar jelentkezobol. Szoval ha annyira nem vagysz ra, nem erdemes ezzel eveket szenvedni. Turistakent vizum nelkul is meg lehet nezni es akkor eldontheted, hogy tetszik-e. Szerintem ha nem vagy biztos benne, akkor elotte nezd meg, hogy egyaltalan tudnal-e adott helyen elni. En pl. Nemetorszagban sosem tudtam megszokni, itt az USA-ban meg nagyon konnyen. Nem keves ido volt a papirmunka sem. Egyeni dolog, hogy kinek mi jon be. Fontos, hogy mennyire beszeled a nyelvet, mennyire erdekel a kultura, tudsz-e munkat kapni es ha igen, milyen jellegut, tetszik-e stb. Szoval sok tenyezobol all ossze, hogy ki mit tud megszokni. Az a lenyeg, hogy legyel hatarozottabb, mert egyaltalan nem tunsz annak...az USA-rol meg annyit, hogy ott azt is nezd, hogy mig Europabol vissza tudsz menni latogatoba szinte barmikor, USA-bol meg ha jol meg is gazdagodsz, evente 1-2 alkalomnal tobbszor nem tudsz visszamenni pl. meglatogatni a szuleidet es ez lehet, hogy nem hangzik olyan veszesnek, de sokan azert mentek vissza Magyarorszagra innen, mert nem birtak, hogy egy nagyszulo sincs a kozelben. Nekem is nehez teljesen segitseg nelkul. Ha barmi tortenik, nem tudnek kihez fordulni es azert ez nem egy jo erzes. Arrol nem beszelve, hogy szabadsag a munkahelyeken szinte nulla.
2010. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, es meg annyit, hogy Nemetorszag meg olyan orszag, ahol elso korben a nemeteket veszik fel, a tobbi EU-s masodrangu ilyen szempontbol, szoval Nemetorszagban nem konnyu munkat talalni. De sok mas EU-s orszag is van, ahol korlatozas nelkul lehet menni. Nemetorszag epp korlatozott.
2010. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!