Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USÁ-ba készülök. Vízumra...

Az USÁ-ba készülök. Vízumra van szükségem. Hogy lehet megszerezni, ha nem Magyarországon vagyok, de egy EU-s országban? Menjek a Magyar nagykövetségre vagy elég a helyi vízumirodába?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 14:29
 1/5 anonim válasza:

ha magyar állampolgár vagy akkor itthon kell.

a másik pedig h nem adnak vizumot. kivétel ha beházasodsz, nyersz a zöldkárya lottón, vagy valamilyen cég felvesz melózni és ezért elintézi legalábbis segít.

2011. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha turista céllal mész ki és magyar állampolgár vagy, akkor nincsen szükséged vízumra! Csak az ESTA engedélyre, melyet itt tudsz elintézni: [link]
2011. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak 10 napra megyek családot látogatni és ilyesmi. úgy tudom ehhez is kell vízum. nagykövetség nem tudja elintézni nekem?
2011. szept. 6. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Családlátogatáshoz nem kell vízum!! Nem tudom, hogy ezt kitől hallottad, de ez nem igaz!


"2008. november 17-től a magyar állampolgárok a Vízummentességi Program keretében üzleti vagy magáncélból 90 napnál nem hosszabb időtartamra vízum nélkül utazhatnak az Egyesült Államokba

Figyelem! 2010. augusztus 6-án az Egyesült Államok Vám- és Határvédelmi Hivatala bejelentette, hogy szeptember 8-tól 14 dolláros díjat vezetnek be az ESTA-n (Utazási Engedélyt Jóváhagyó Elektronikus Rendszer) keresztül benyújtott kérelmekre. A díjat a rendszer üzemeltetési költségei alapján állapították meg, a 2009-es Utazást Népszerűsítő Törvény (Travel Promotion Act) rendelkezése alapján.

Ez a díj minden olyan utasra vonatkozik, aki a Vízummentességi Program keretében látogat az Egyesült Államokba. Azoknak az utazóknak, akiknek már van érvényes amerikai vízumuk, vagy már megkapták az ESTA jóváhagyást, nem kell fizetniük, ám ha új ESTA engedélyért folyamodnak, már rájuk is érvényes a díjfizetési kötelezettség. Az ESTA engedélyek két évig érvényesek."

2011. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak esetek, amikor szükséges a vízum, elutasított ESTA esetén pl., de itt szerintem ilyen nincs.

HA:

- magyar állampolgár vagy

- piros (biometrikus adatokat is tartalmazó) útleveled van

- nincs belépést korlátozó végzés ellened, illetve nem tiltottak ki az USA-ból

- turista céllal érkezel,

akkor elég az ESTA, ezzel beengedhetnek az USA-ba. Ezt online tudod megigényelni.


A nagykövetség tud segíteni, vízumigényt tud befogadni. [Megjegyzem, kérHET vízumot az USA-ba, tehát a nagykövetség be fogja fogadni a vízumkérelmét, sőt megfelelés esetén KI IS ÁLLÍTJA A VÍZUMOT.]

2011. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!