Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Költözés Kanadába - repülőgép-...

Költözés Kanadába - repülőgép-poggyászok vagy csomagfeladás?

Figyelt kérdés
Nemsokára költözöm Kanadába, és egy bőröndnyi cuccnál azért többet vinnék. Nem szívesen vinnék 3 bőröndöt repülővel, X átszállással, a csomag feladása meg a csomagküldőknél nagyon drága. Van valakinek ötlete?
2010. okt. 13. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a poggyászként való szállítás a megoldás.

Egyébként szerintem nem egy olyan nagy probléma az.


Egyébként milyen tárgyakat kéne kivinni? Mert ruhát biztos nem, műszaki cikket sem, törékeny emléktárgyat a kézitáskába, kevésbé törékenyet pedig lehet a poggyászba.

2010. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A posta Kanadába lesz olyan drága, mintha csomagküldővel adnád fel, és később fog megérkezni.


Én amúgy azt gondolom, hogy egyszerűbb, ha inkább sok pénzt viszel, és ott szerzed be a cuccokat. Magyarországról cígölni olyan cuccokat, amiket kinn is megkapsz, szerintem totál felesleges, és drága is.


Pl. ragaszkodsz a kedvenc főzőserpenyődhöz, aminek a súlya fél kiló. A serpenyő kb. 3000 forintba került. Ha potán feladod, akkor fizetsz érte 10 000 forintot, csak hogy kivigyék neked. Ha poggyászban viszed magaddal, akkor kb. ugyanennyi poggyászdíjat számonak fel. Kinn ugyanilyen serpenyőt 3000 forintért kapsz. Megéri? :)

2010. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen én is ezt írtam, hogy csak az emléktárgyakkal lehet ilyen probléma. Mert az az egyetlen dolog amit nem lehet kint megvenni. Azt meg muszáj lesz a bőröndbe becsomagolni.
2010. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ezek szerint ha nem fizetik a költözésemet, akkor kb mindenből újat kell venni, fasza :(

Vittem volna pl fürdőköpenyt stb, ezek szerint kezdhetek megbarátkozni a gondolattal h az első 3 hét vásárlással fog telni.

2010. okt. 14. 07:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz nagy a gond.. 2 bőröndöt vigyél, azzal még viszonylag kényelmesen elboldogulsz.. Ha Európában szállsz csak át, akkor a csomagjaidat nem kell felvenned, hanem automatikusan Kanadába küldik..



Azt megkérdezhetem, hogy hogyan jutottál ki? Munka, tanulás, házasság? És hogy "örökre" mész-e?

2010. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi! 2 bőrönddel még tényleg el lehet boldogulni.


Utolsó kérdésre: munkával. Jelentkeztem egy állásra innen, felvettek, most folyik az LMO jóváhagyása, azután beadhatom a munkavállalási kérelmet, és ha az is OK, akkor megyek. Barátnő jön, kicsit bonyolult a procedúra, de nem lehetetlen. Örökre...hát jó kérdés :) Először 3 év, aztán meglátjuk. Sajnos (vagy nem sajnos) valószínűnek tartom hogy nem akarok majd visszajönni.

2010. okt. 15. 08:07
 7/10 Eurolina válasza:

Szia,

Megkerdezhetem, hogy Kanada melyik reszere koltozol? En is Kanadaba koltozom.

2010. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Eurolina:

Szia,

Torontotól nem messze fogok lakni, Ontario tartományban.

Te mikor, merre, hogyan? :)

2010. okt. 19. 08:03
 9/10 anonim válasza:

Én is oda szeretnék kijutni... mármint Kanadába ,de inkább a nyugati parti városok vonzanak mint pl Vancouver

minden álmom, hogy ott élhessek

Tök jó lesz neked, irigyellek nagyon:)

2010. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
X átszállás az téged nem érint, Pesten feladod, Kanadában meg begyűjtöd, hívsz egy taxit és kész :) az átrámolás nem a te gondod.
2010. nov. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!