Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Érdemes kiköltözni az USA-ba?...

Érdemes kiköltözni az USA-ba? Mi a valóság Amerikában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyre többet gondolkozok a külföldi költözésen. Sok ország eszembe jutott már, de én legszívesebben Spanyolországba (esetleg Olaszország), vagy az USA-ba költöznék ki. Odáig vagyok az amerikai életérzésért, ami például a filmekben és sorozatokban is van. (Leginkább a '80-as évek amerikai popkultúrája tetszett.) Ezt szavakkkal nem lehet elmagyarázni. Azonban van egy félelmem, hogy hatalmas nagy pofára esés lenne egy kiköltözés Amerikába, hiszen nem mind igaz, amit az ember hall/lát az interneten.


Szóval olyanokhoz fordulnék, akik jártasak az USA-ban. Tényleg olyan Amerika, mint amit egy európai lát filmekben, és ahogy elképzeli?



2023. júl. 15. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyok a Sztereotípiák természetesen ott sincs kolbászból a kerítés. Amúgy bad előbb kellett volna gondolkodni ahogy telik az idő egyre nem úgy van hogy itt hagyok csapot papot;)
2023. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit vársz tőle, mert a filmek is sokféle képet adnak. Én nem vágytam Amerikába, de mikor kijutottam, volt olyan része, amit nagyon megszerettem és azóta is vágyom vissza. Azért egy hatalmas ország, minden állam teljesen más - életérzésben is. Én 9 államban jártam és mást nyújtott mindegyik.

De kiköltözni borzasztóan nehéz Európaiként, ahhoz valami nagyon speciális végzettségednek, tudásodnak kell lenni, hogy legálisan tudj munkát vállalni és kapj zöldkártyát, vagy nagyon sok pénzednek (többmillió dollár).

2023. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nehéz lenne összefoglalni, hogy mit várnék Amerikától. De elsősorban azt, hogy minden ember kedves a másikkal, közvetlenség és szabadság van.

De teljesen igaz, hogy mindegyik állam más. Például én északra nem nagyin mennék, inkább délbbre

2023. júl. 15. 18:43
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es, melyik államba jártál már eddig? Én amin gondolkozok, az Georgia, Florida, Texas, Kalifornia. Esetleg még Kentucky, Indiana...
2023. júl. 15. 18:45
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ezek közül Kaliforniában voltam. Az mindenhol teljesen valid, hogy az emberek közvetlenek, mosolygósak, segítőkészek, legyen szó ismerősről vagy vadidegenekről. Ok, nem mondom, hogy 100%, de mondjuk 10-ből 9 ember nagyon kedves és közvetlen (itthon fordított az arány...).
2023. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Szabadság alatt meg nem tudom, mit értesz. Amúgy a déli államok közül még Arizonában voltam pár hetet, azt mondjuk nagyon szerettem.
2023. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Miért kábítjátok szerencsétlent, mintha lenne esélye csak úgy kiköltözni??!
2023. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7: Én írtam a válaszomban, hogy egyáltalán nem könnyű.
2023. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké.
2023. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

Ha most csak ugy kikoltoznel vizum vagy zk nelkul akkor a mozgastered elegge korlatozott lenne mert papirok nelkul nehez autot venni, berelni lakast vagy munkat talalni.


Mihez ertesz? Amerikaban csak az el jol akinek nagyon jo vegzettsege van vagy egy adott teruleten sok tapasztalata es feltornazta magat egy jo pozicioba.

Sok amerikai olyan szegeny hogy semmi megtakaritasa nincs, fizetestol fizetesig el.

A filmekben csak a jomodu embereket alakitjak a szineszek, azert latod hogy a kozepiskolas srac sportkocsival jar, anyuka otthon henyel, apuka meg oltonyben rohangal mert jo zsiros irodai allasa van.

2023. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!