Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Meddig kell érvényesnek...

WinR kérdése:

Meddig kell érvényesnek lennie az útlevélnek?

Figyelt kérdés
USA-ba van kétéves ESTA utazási engedélyem, már voltam kint, de megint mennék, csak az útlevelem fél éven belül lejár. Korábban úgy tudtam, hogy a hazautazás napjától számítva még 6 hónapig érvényesnek kell lennie, de most nem találtam ilyen feltételt. Esetleg valaki tudja a jelenlegi szabályokat?

2023. okt. 3. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az útlevél érvényessége legalább az USA-ban való tartózkodás időtartamára szóljon. Ezzel kapcsolatos bővebb angol nyelvű információt itt lehet találni. Mindazonáltal az esetleges kellemetlenségeket elkerülendő, mindenképpen tanácsos úgy utazni, hogy az útlevél érvényessége legalább egy hónappal meghaladja az USA-ból való kilépés időpontját. Ez megfelel a budapesti USA-nagykövetség ajánlásának is."

[link]

2023. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1. Köszönöm, pont ezt kerestem!
2023. okt. 3. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ESTA már csak egy évig érvényes és egyszer lehet vele utazni. Pár hónapja szigorítottak. Ennek nézz utánna!
2023. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha valakinek még érvényes a régi, akkor még a régi feltételekkel utazhat.
2023. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Regi ESTA + lejaroban levo utlevel = bevandorlotiszt a repterrol garantaltan visszafordit. Legalabb az utleveledet hosszabbitsd meg.


Tudom, leirta az egyes, csak az a bibi ezzel, hogy a bevandorlotisztek nem szoktak sem olvasgatni, sem betartani, amit a MAGYAR kormany mint utazasi infot irkal a weboldalan.

2023. okt. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!