Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van értelme utazási irodán...

Van értelme utazási irodán keresztül utazni Észak-Amerikába? Megéri ebben a formában?

Figyelt kérdés
Első önálló utazásom lenne az USA -ba, viszont sok szempontból előnyösnek tartanám az utazási iroda bevonását.

2023. okt. 24. 12:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az utazási célpont New York lenne.
2023. okt. 24. 12:48
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Párszor már elmondtam itt, gyakorin, hogy az utazási irodának van értelme, de nem mindenkinek lesz jó.


Az utazási iroda általában drágább mint egy magán szervezésű út, de kevesebb stresszel jár, egyszerűbb az egészet intézni, főleg hogyha nem beszéled az adott ország nyelvét. Cserébe egy csomó másik emberrel kell osztozkodnod az élményen, akik lehet, hogy kimondottan nagy barlangostestűhímvesző-kalapok, vagy rosszabb. Nem te állítod össze, hogy miket fogsz megnézni, azt is csak simán alád rakják. Néha szokott olyan lenni, hogy elengednek X órára, de ez nekem nem jön át...


A magánszervezés pedig, a szervezési késségeidtől függően, de olcsóbban is ki tud jönni, azt nézel meg amit szeretnél és akkor amikor szeretnél, azzal akivel szeretnéd. Viszont sokkal stresszesebb és időigényesebb egy ilyen leszervezése, akkor meg végképp ha először csinál ilyet az ember.


Na már most, én bár a magánszervezést részesítem előnyben, így voltam pl New Yorkban is, nincsen azzal semmi baj, ha te irodával szeretnél kimenni. Főleg úgy, hogy Amerikába turistaként sem a feltétlen legkönnyebb kijutni.


Nincs olyan, hogy jó vagy rossz választás, ezt sokszor elfelejtik. Ha elmondod, hogy mik azok az előnyök amikről beszélsz, akkor tudunk arról társalogni, hogy neked melyik érné meg a legjobban, de enélkül csak így, általanosságban tudok erről beszélni.

2023. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy egy utazasi iroda barmit hozzatudna tenni egy New York-i latogatashoz.


Ha minimalis szinten beszelsz angolul, akkor gond nelkul elboldogulsz es sokkal olcsobban latogathatod meg a varost, mint szervezett utazas kereteben


Mik azok a szempontok szamodra, ami alapjan szeretnel utazasi irodan keresztul utazni?

2023. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Semmi előnye az utazási irodának ilyen esetben.
2023. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Értsd már meg, hogy van aki nem beszél egy szót sem angolul, nem tud a neten keresni, szállást, "repjegyet" foglalni, azt sem tudja mivel, hogyan lehet online fizetni, eltéved Pesten ha a Deákon át kell szállnia, pánikrohamot kap, ha kijön New Jersey felől az alagútból meglátván a házikókat, ha nem mondják el neki mi van az orra előtt akkor nem fogja tudni, hogy mit látott, de mégis szeretné egyszer New Yorkot látni, akkor lehet, hogy neki egy utazásszervező a megoldás. Nagyságrenddel drágább, eszembe nem jutna így menni, pedig elmúltam 60, de érdemes átgondolni, hogy nem csak olyan emberek vannak mint te, hanem tök másfajták is. Ahogy a #2 írja

Ha viszont mindennek nagyjából pont az ellenkezője igaz, akkor minden szempontból sokkal nagyobb az élmény amikor magánszervezésben mész

2023. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Angolul beszélek, továbbá nem gondolom azt, hogy az utazás megszervezése okozná a legnagyobb problémát. Azt várom az utazási irodától, hogy az esetlegesen kialakuló extrém helyzetben valamilyen formában segítsenek, hiszen az aktuális idegenvezető vélhetően jól ismeri az ottani kulturális és jogi körülményeket.


Egyelőre OTP Travel -ben gondolkozom, szállásal együtt nagyjából 1 misire jönne ki egy 5 napos út, a "költőpénz" ami esetemben tartalmazza a borravalókat, kajákat stb. nagyjából fél millió ft lesz. Összeségében nekem megérne 1,5 misit az út, amennyiben biztosra tudom, hogy nem lehet túl nagy gond.

2023. okt. 26. 21:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 550-ből voltam kint magánszervezéssel úgy, hogy futotta belőle pl helikopterezésre is, de az igaz, hogy a kajákkal nagyon nem bajlódtam, nem szeretem az amerikai konyhát, ott ettem ahol olcsó volt.


Ha neked megéri a kb 3x árat, akkor hajrá, de szerintem ez értelmetlenül drága, még túristacsoporttal is.


1.-es voltam.

2023. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy nem azt kellett volna írnom, hogy "értsd meg" hanem "értsétek meg", mert így magadra vetted. Nem neked szántam, hanem mindenkinek. Általanos érvényű dolog, hogy akkor megyünk oda utazási irodával, ha a vázolt körülmények fennálnak. Ha nem, akkor a szervezett út pluszköltsége pénzkidobás. Én az utóbbi 10 évben évente 5-7 alkalommal voltam az USA-ban, kivéve a Covid lezárás alatt, New Yorkban is négyszer. Ha tudsz angolul semmi gondod nem lehet. Repjegyet jo előre meg tudod venni, Bécsből van közvetlen Austrian is, akár JFK, akár Newark. Én még itthon megrendelem és kifizetem a transfert Manhattanbe ha Newarkba megyek, a kisbusz a szállodánal tesz le, majd visszaútkor ugyanott vesz fel, JFK-ről be lehet jönni metróval.

Volt, hogy késett a gép, lekéstem a megrendelt transzfer időpontját, semmi gond nem volt, jött a sofőr, mondta üljek le, a következő fuvarba betesz. Oszt kész. Szállást le tudod foglalni szintén, bár megdrágultak a Covid óta. Én mindig Midtownban szállok meg, de ha drágállod, lakhatsz valamelyik borough-ban is, vagy szemben New Jerseyben de én sajnáltam azt a kis időt is bejárassal tölteni, inkább kóválygunk este is a Bryant park környékén, pláne ha valami salsa gyülekezes van. A metróberket 30 valahany dollár egy hétre, a város tele van mindenféle etnikai kajával, baromi jókat lehet olcsón enni, úgy hogy ún. "amerikai konyhával" nem is találkozol. Bemész egy Bagel Expressbe pl. és a kolumbiai mama úgy jóllakat 10 dollárért, hogy estig csak fagyit eszel. Mindenhova el tudsz menni metróval, busszal, jegyet tudsz venni a MET-be magad is, hajókirándulásra, hop on hop off buszra is, szóval mindent meg tudsz csinálni harmadáron is. Engem csak idegesítene a többi utas meg a kötöttségek

2023. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
5 nap, amiből 2 utazás? És kb. 3 nap, mire megszokod az időátállást és kezdesz rájönni, hogy hol is vagy.
2023. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindenkinek jelent gondot a jet lag. Én például észre sem veszem, azonnal átállok. Oda-vissza
2023. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!