Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nagyságrendileg mennyibe...

Nagyságrendileg mennyibe kerülhet körbeautózni az USA-t?

Figyelt kérdés

Gyerekkori nagy álmom ezt megtenni, akár többedmagammal (költséghatékonyság végett is).


Hátha vannak itt magyarok akik hasonló túrát lenyomtak már.

Főként az érdekelne, hogy ha autóval tenném ezt meg majd keleti partról (New Yorkból) nyugati partra, majd más útvonalon vissza New Yorkba, ez jelenleg mennyibe fájhat?


Nem nagy igényekkel számolva:D

Gondolok itt arra hogy bármilyen átlagos szálló/airbnb megteszi alvásra.

Persze autóbérléssel együtt.



2023. nov. 4. 18:47
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
93%
Milliós tétel lesz.
2023. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A mai benzinarakat nezve meg egy kisebb autoval is viszonylag koltseges lesz.

Egyertelmuen sok egyeb kiadas lesz a benzin melett


[link]

2023. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Autóbérlés minimum 40-50 dollár/nap, egy koszos motelszoba 40-100 dollár között. Plusz üzemanyag (benya literje kb 1 dollár) szóval napi 500-600 kilométerrel számolva 50 dollár az is naponta, plusz kaja meg belépők. Én napi átlag 250 dollárral számolnék minimum.
2023. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Az autóbérléshez jó minőségű hitelkártya kell - olcsóbban kijössz, ha veszel egy saját járművet, valami öreg Ford Focust vagy Dodge Neont, ami ott a trágya autó kategóriába tartozik és pár ezer dollárért utánad dobják.
2023. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem jön ki olcsóbban. Hitelkártya meg az összes banknàl van olcsón, az első év sok helyen ingyenes. Amiatt nincs értelme brleugrani egy ilyen baromságba. Egyrészről csináltatnia kell amerikai jogosítványt ami nem olyan egyszerű meg neki drágábban fognak eladni, a biztosítás is horrordrága lesz aztán azt el is kéne adni. Meg ha lerobban a semmi közepén az megint csak nem lesz olcsó.
2023. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Én OTP-s Master Cardot használtam, csak benzinkútnál volt itt-ott gondom, ott kp. fizettem.


A szállás általában drága, N-Y, Washington kiemelkedően.

Olcsóbb szállodákból jónéhányból rögtön kifordultam.

De Las Vegasban pl. a Circus Cirsus hotel viszonylag olcsó -talán a legjobb szálloda volt, ahol laktam.


Közlekedés: be kell tartani a speed limitet, de ha nem "lógsz ki a sorból", nem foglalkoznak veled.


Elég régen voltam ott, a mostani árakkal nem vagyok tisztában.

Én a hosszabb utakat repülővel csináltam, csak pár száz km-re béreltem kocsit.

2023. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem fogok neki állni számolgatni, de annyit mondok a feleségem még tini volt amikor anyósomékkal nyomtak egy Vancouver-Tijuana-Vancouver túrát. Az autót nem bérelték hanem vettek egy Buick-ot, azt hiszem olyan 92-93 körüli évjáratút, mert úgy sokkal jobban jöttek ki, mint ha bérelték volna.
2023. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%
Ez kb egy két hetes trip. Arra a bérlés 700-800 dollár a bérlés. Európai meg nemzetközi jogsival továbbra sem adnak el autót. Ahhoz hogy ideiglenes amcsi jogsit szerezz meg eleve turista vízum kell nem ESTA, meg vizsgázni kell plusz átfutasi ideje is van. És a legtöbb államban nem is kaphatsz előbb el kell utazni egy olyan államba ahol van ilyen lehetőség pl Texas. Ez minimum két héttel megdobja az egész utazást azért hogy 4-5 ezer dollárért vegyen egy csotrogányt amit majd 1-2 ezer dollárért fog tudni max elpasszolni ha talál olyan kereskedést ahol megveszik. De az is több napos történet. Egyszerűen butaság amit írsz.
2023. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Még 1-2 hónap esetén sem érne meg autót venni.


Amerikai jogosítvány nem kellene hozzá, de az átírást elintézni macerás még a biztosítást megkötni rá anyagilag nem érné meg csak tényleg hosszabb távra

2023. nov. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

#6

Hát, ha a Circus Circus a legjobb hotel, ahol laktál...

2023. nov. 5. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!