Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valahol itt olvastam, hogy...

Valahol itt olvastam, hogy drága a munkáltatónak szponzorálni a zöldkártyát. Mégis mennyire drága nagyságrendileg?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
1700-6500 dollár között van, elég sok körülménytől függ.
2019. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
A probléma ott kezdődik hogy attól mert szponzorál egy cég egyáltalán nem biztos, hogy kap munkavállalási vízumot(zöld kártyáról itt még szó sincs) az emberke plusz teljes anyagi felelősséget is vállalnak az embereke után az meg potenciálisan több százezer dollár is lehet ha pl ott esik le lábról.
2019. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ahogy elozo irta, a munkaltato nem zoldkartyat, hanem munkavizumot intez a bevandorlonak


nem eleg kitolteni a szukseges nyomtatvanyokat (es kifizetni azoknak a koltseget) de igazolni kell a hivatal fele, hogy miert a bevandorlot akarja, miert nem helyi lakost (allampolgart vagy zoldkartyast) vesz fel az allasra

a munkaltatonak meg kell hirdetnie az allast, be kell hivni a jelentkezoket interjura es megmagyarazni, hogy miert nem jo egyik se es miert csak a bevandorlo jo neki

ez pl. egy magyar ettermet uzemelteto cegnel 'konnyebb', hiszen keves helyi van aki beszel magyarul es tudja mi az hogy rantas, de a munkara jelentkezo es az USAban legalisan elo magyarok is el fognak menni az interjura, oket miert nem akarja alkalmazni a ceg?

nem egyszeru folyamat


a kulonbozo nyomtatvanyok, amiket a munkaltatonak ki kell tolteni es kifizetni:

I-129 - 1500 dollar (ha a cegnek tobb mint 25 alkalmazottja van), 750 dollar (25 fonel kevesebbet foglalkoztato cegnek)

fraud prevention fee $500

public law fee $4000 (ha a munkaltatonak tobb mint 50 alkalmazottja van es annak tobb mint 50%-a vizumos)

ha surgossegi eljarast ker valaki az meg extra 1225 dodo

ha a ceg most csinal ilyet eloszor, akkor egy ugyvedre is szuksege lesz, akinek oradija van (valoszinu tobb100 dollar orankent)


ha minden oke es sikerul, akkor a bevandorlo meg mindig csak munkavizumot kap, ebbol meg nem lesz zoldkartya, az meg jo par ev es tobbezer dollar...


egyik ismerosom egyetemen kutato

nem azert mert arra a palyara, mert az USAba akart jonni, hanem mert ez a hivatasa

aztan egy itteni egyetem felfigyelt ra es elintezte neki a vizumot (nyilvan nem egy atlagos kutatorol van szo) es egy egyetemnek nem esik nehezere kifizetni ezeket a dijakat

mikor lejart a munkavizum, az egyetem tovabb akarta foglalkoztatni az illetot es elinteztek neki a zoldet, de ez kb. 4-5 eves folyamat volt es kozel tizezer dollar nagysagrendu osszkoltseget jelentett az egyetemnek...

2019. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mondott rosszat a kérdező, mivel Clinton hozott olyan törvényt, ha van olyan már akkoriban kint élő illegális bevándorló, akit alkalmazna egy cég, akkor kapna zöldkártyát. De, volt ilyen, mivel ismerősöm is így kapott zöldkártyát.

Viszont szerintem ez már totál nincs érvényben, mert Trump minden ilyet vonat vissza fű alatt.

2020. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel eleg hosszu a zoldkartya varakozasi ido a nagyobb cegek mint Amazon, Google, Facebook es tobbi mar akkor elkezdi a zoldkartya igenylest amikor megkapod a munkavallaloi vizumot
2020. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!