Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egyik közeli hozzátartozóm...

Egyik közeli hozzátartozóm látogatnám meg az USÁban, lehet ebből baja neki? Mivel ő kint már illegálisan van.

Figyelt kérdés
Vagyis túltartózkodott. Viszont olvastam, hogy a reptéren kérdezhetnek dolgokat tőlem a belépésnél, hol szállok meg például. Most erre mondhatok valami kamut is, de gondolom akkor be kell mutatni a foglalást, szóval ez ugrott. De ha rokonomat mondom, hogy nála leszek és utánanéznek aztán látják hogy már rég el kellett volna mennie? Ilyen előfordulhat?
2023. nov. 24. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Foglalj le szállást ami ingyenesen visszamondható.
2023. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Tedd azt, amit #1 mond. Ha már késő lenne visszamondani a határátlépés után, akkor foglalj 2 külön szállást, az egyiket mondjuk 3 napra, a másikat meg végig. A 3 naposat kifizeted, a másikat lemondod, amikor már bent vagy.
2023. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül, akkor abból nem csak a rokonnak lesz baja, hanem téged sem engednek be garantáltan.
2023. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De ennek ennyire utánanéznem? Nem elég nekik bemondom a nevét és kész, megnézik hogy illegálisan van-e ott?
2023. nov. 24. 15:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy 10 másodperces keresés a rendszerben.
2023. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A túltartózkodást figyelik, hidd el. Én az elmúlt másfél évben kétszer voltam, mindkétszer be kellett mutatnom a foglalást. Olyan szállás meg nem nagyon van, amit aznap le lehet mondani ingyenesen, legalább az első éjszakát fizetned kell, ha a bemutatás után mondod le. Kérdezni fogják, hogy mennyi időre mész, van-e kint rokonod. Ha rá hivatkozol, a címét is kérhetik. A turistákat nem piszkálják, de van egy ismerősöm, aki a pasijához jár ki, na őt szokták keresztkérdésekkel bombázni és már szóltak neki, hogy mostanában ne nagyon menjen, mert visszafordítják.
2023. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az ESTA igénylésnél eleve meg kell adnod a pontos címet, ahol tartózkodni fogsz, de még az immigartion officer is el szokta kérni a belépésnél. Pláne most, hogy szigorították az ESTA feltételeit.
2023. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Az ESTA szigoritas ota nem jartam az USA-ban, de korabban tobbszor is (Dublinon keresztul, ahol pre clearance van, azaz ott talalkozol az amerikai bevandorlasi dolgozoval)


Csak annyit kerdeztek, hogy mi a celja az utazasnak es meddig maradok. Soha nem kerdeztek mutassam meg hol lakom majd.

2023. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

ESTA: le kell írni a szállásadód címét, nevét, tel számát - ez kötelező - vagy a szállás elérhetőségeit, ahová foglalásod van. Nincs kibúvó.


A szállás foglalás és visszaigazolási papírt kinyomtatva vidd magaddal, mert kérhetik a határon, és a ismerősödre ne hivatkozz, mert egyperc alatt lekérdezik, és abból baja származhat.

2023. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8 Ez nem jelent semmit. Egyrészt a kerdező garantáltan nem pre clearance repülőtérről fog utazni, tehát a CBP procedure minősége és komolysága nem előre látható. Én az elmúlt 10 évben több mint 50x léptem be az USA különböző államaiba, Seattle-től Jacksonville-ig, Bostontól Los Angelesig, Atlantától Chicagóig ésatöbbi ésatöbbi.

Hol komolyabb volt az officer erdeklődése, hol lazább. Valóban volt, hogy nem kérte el a szállás igazolást. De ezt előre nem tudhatod. Az ESTA igénylésed minden adata ott lesz előtte a gépen! Engem mindig azzal b@szogatnak, hogy mi ez a sok utazás? Meg volt olyan aki direkt g*cizett és belekötött, hogy a 9 éves útlevelem egyik lapja elkezdett kiszakadni. De azért beengedett.

Egyébként Dublinon kívül az összes európai reptéren van nem CBP, de légitársasági ellenőrzés, ahol elkérik, hogy hol fogsz lakni, mikor fogsz visszajönni, van-e vissza jegyed stb. Lehet nem az lesz a probléma, hogy az USA-ba nem engedik be, hanem már a gépre sem engedik fel.

Számít, hogy milyen az angolod, mennyire vagy magabiztos. De ha tudsz egy határozott időtartamot, szállást és visszajegyet dátummal mondani, akkor szinte biztos, hogy beengednek.

NE kezdj el a túltartózkodó hozzátartozódról hadoválni. Szóba se hozd! Ha egyszer szóba hozod, megvannak a kérdéseik, amikkel összezavarnak és ellentmondásokba szorítanak! Nem szabad! Beüti a nevét a gépbe és azonnal látja, hogy nem hagyta el időben az országot. Nem csak téged zavarnak haza, hanem őt is bajba sodrod.

Lehet, hogy nem ellenőrzi a nevét, de ezt neg mernéd kockáztatni?

Ha már kimész, legyen annyi pénzed, hogy befektetsz valami szállásba, akkor is ha nem ott fogsz lakni.

100%, hogy megkérdi mennyi pénzed van. Legyen az időtartamra elegendő készpénz de hitelkártyán ésszerű összeg. Két hónapra 600 dollár k*va nagy bajba fog sodorni, de pár napra talán még elég. Azt az egyet ne mondd, hogy nem tudod meddig akarsz maradni. Mondd, hogy két hétig, legfeljebb maradsz tovább, 90 napig legális vagy. Az illegális hozzátartozód nem tarthat el. Mivel nem hozhatod szóba, azt is bizonyítanod kell, hogy miből fedezed a megélhetésed. Erre föl kell készülnöd előre. Utazásod célja tourism. Ha rákerdez, egy-két dolgot tudnod jell mondanod, hogy mit nézel meg.

Ha az első pár kérdésre kielégítő választ fogsz adni, akkor 1-2 perc és benn vagy, de ha elkezd valamiért gyanakodni, akkor abból jól nem jössz ki.

Remelem érthető voltam

2023. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!