Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen időközönként lehet...

Milyen időközönként lehet ESTA-val utazni az USA-ba úgy, hogy ne köthessenek bele?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 évben kétszer voltam,

korábban jópár éve (minden szabályosan zajlott, annyi időt maradtam, amennyit mondtam, nem volt semmi probléma velem).

A következő utam fél éven belül lenne az utolsóhoz képest. Azért merült fel a kérdés, mert egy ismerősömnek már szóltak, hogy túl gyakran jár és keresztkérdésekkel bombázták az immigrationnél, illetve jelezték neki, hogy legközelebb nem biztos, hogy beengedik. Évente egy utazással még nem fognak kekeckedni?



dec. 7. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

maximum 90 napot tolthetsz az USA-ban az ESTA-val.

az nincs meghatarozva, hogy mennyi idonek kell eltelni ket utazas kozott.

en egy idoben eleg rendszeresen utaztam az usaba, havonta akar ket-haromszor is (rovid, par napos kint tartozkodas) soha nem volt belole gondom (Covid elott)

dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Az USA bármikor bármibe beleköthet. Annó én olyasmit olvastam az esta-n, hogy az még önmagában nem is egyenlő a beutazási engedéllyel (apróbetűs rész...). DE, jó eséllyel azzal igen, bejutsz.
dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, mikor 3 hónap alatt háromszor is voltam. Érdeklődtek ugyan, hogy mi ez a sűrű utazás, de miután nem volt mibe belekötniük, így mindig beengedtek gond nélkül. Az ESTA valóban nem jelent automatikus belépést az országba, a végső szót mindig az immigration officer mondja ki.
dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket tudom. Legutóbb még a két éves, többszöri belépésre jogosító ESTA-val voltam kétszer (tavaly és idén), semmibe nem kötöttek bele, kimondottan kedves officereket fogtam ki. De most nem telne el fél év a következő útig, azért aggódom kicsit, nem kötekednek-e esetleg.

Bár az ismerősöm, akibe belekötöttek, a pasijához jár ki és le is akad majd telepedni, azt hiszem, most fél évig nem mehet, miután szóltak neki, hogy túl sűrűn jár.

dec. 7. 14:01
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja és mindig Airbnb-be megyek, tehát nem ismerőshöz, rokonhoz - a foglalást el szokták kérni és rögzíteni, és valóban ott és annyit szoktam tartózkodni. Szerintem ez jó pont lehet, mert látják, hogy nem valakihez megyek, akinél majd "elleszek".
dec. 7. 14:05
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha megkapod az ESTA-t az azt jelenti szívesen várnak.

Kamu kérdés.

Először a kérdezőnek szólnak be, aztán az ismerősének ...

Megint egy angol gyűlölő kérdés. Ma már volt ...

dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6. "Szívesen várnak" lol, ez nem vendégség havernál, hanem bevándorlásügyi kérdés. Dehogy várnak szívesen. Fizetsz és cserébe megtűrnek*.
dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
#7 ne magadból, meg a körülötted élőkből indulj ki. Ott egy sima ellenőrnek nincs akkora hatalma, hogy kitiltson egy országból, mert szerinte sokat utazol :DDDDDDD
dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond. Persze ha egymas utan tobbszor is 90 napot toltesz az usa-ban, akkor szigorubban megneznek, de fel even belul ketszer az nem szamit suru utazasnak. Volt, hogy egy honapon belul haromszor is jartam kint.
dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
6: Szövegértési gondjaid vannak, sehol nem írtam, hogy nekem beszóltak, sőt... Az ellenkezőjét írtam. Olvass figyelmesebben. Egyébként nem, az ESTA nem jelenti azt, hogy akkor tuti a belépés. A vízum sem (korábban mentem azzal is).
dec. 7. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!