Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen időközönként lehet...

Milyen időközönként lehet ESTA-val utazni az USA-ba úgy, hogy ne köthessenek bele?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 évben kétszer voltam,

korábban jópár éve (minden szabályosan zajlott, annyi időt maradtam, amennyit mondtam, nem volt semmi probléma velem).

A következő utam fél éven belül lenne az utolsóhoz képest. Azért merült fel a kérdés, mert egy ismerősömnek már szóltak, hogy túl gyakran jár és keresztkérdésekkel bombázták az immigrationnél, illetve jelezték neki, hogy legközelebb nem biztos, hogy beengedik. Évente egy utazással még nem fognak kekeckedni?



2023. dec. 7. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8. Nem is abból indultam ki. De azt a bizonyos döntést is, hogy te beutazgatsz vagy sem, *valaki* meghozza.
2023. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
BeutazHatsz*
2023. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a valaki az immigration officer. Bizony! Neki jogában áll megtagadni bárki belépését az USA-ba. Lehet az utasnak akár vízuma, akár ESTA-ja. És még különösebben indokolnia sem kell.
2023. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13. I know.
2023. dec. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

És szerinted minden beutazáskor ugyanaz az officered ellenőriz, hogy tudja mondani, én megmondtam nincs több? :DDDDDDDDDDD

Túristaként még a he/she t se merik rád mondani, az lmbtq miatt. Ezt tapasztaltam.

Szerintem fogatlan kövér károgók szidják a legjobban usa t.

2023. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15: Te voltál már egyáltalán immigration officernél? Ott van előtte a számítógép, abban rögzít mindent. Látja, korábban mikor léptél be, ki, hol szálltál meg, megvan nekik az összes ujjlenyomatom, fotóm... Esküszöm at USA több adatot tárol rólam, mint a saját országom. És igen, ők is írnak be mindenfélét a gépbe, a következő officer simán látni fogja, ha valakit már figyelmeztettek.

Amúgy, ahogy írtam, nekem eddig csak jó tapasztalatom volt és szeretném, ha így is maradna!

2023. dec. 7. 18:40
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem, itt azok sincsenek tisztában az USA mentalitásával, akik többször voltak ott.

Az egy nagy ország, különleges történelmi tudattal és ezért szabályokkal. Ott szerepek vannak és azok "kezelői". Vagyis egy szerep kezelője nem szólhat és nem is szól bele a másik szerep kezelője munkájába. Akkor se, ha elnök. Ezt is sokszor meg lehet tapasztalni. Ott is lehet tébvedni, akkor eljárás van,ami európai (főleg magyar) ésszel nehezen elfogadható, de működik.

Igen, a repülőtérről visszafordíthatnak! Ez a megfelelő tisztviselő feltétlen joga. Aztán ha tévedett, fizet érte, de neked kell az eljárást indítanod (ha tudod,hogyan kell). Csakhogy a tisztviselőnek van egy tapasztalata, és ha ennek megfelelsz, nem fog akadékoskodni, mert abból neki nincs haszna (ez fontos).

Voltam ott, volt több problémám, egyből se lett gond, de néha meg kellett izzadni (meg normálisan viselkedni). Figyelj a szabályokra, ismerd őket éslégy segítőkész. Ezt fogod visszakapni.

2023. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk volt, hogy ESTA-s csajt nem engedtek be. Velünk utazott, mi mehettünk a barátommal, őt visszafordították, pedig rokonokhoz utazott - volna - ki.
dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!