Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire biztonsagos egy...

Mennyire biztonsagos egy amerikai nyaralas?

Figyelt kérdés

Foleg newyork es kornyeke, esetleg grandkanyonig kocsival elmennenk.

Leginkabb ez a fegyvertartasi dolog miatt erdekelne a dolog, mennyire “idiotak” az amcsik?


jan. 31. 17:21
 1/7 anonim válasza:
100%
Őszintén, amíg a tipikus túristavonalakon maradsz, semmitől sem kell félned. Nyilván vannak NYC-nek, vagy bármelyik nagy városnak veszélyes negyedei, ahova éjjel nem szerencsés bekószálni, de nem nehéz ezeket elkerülni.
jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem idióták, az utak biztonságosak. Egyes sűrűn lakott negyedek bizonyos időszakokban lehetnek veszélyesek. Mondom, lehetnek, de ebből nem következik, hogy azok is. Minden a normális viselkedéstől függ.

Az utakon viszont a szabályok be nem tartásakor (KRESZ) számíthatsz rendőri intézkedésre.

jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Tavaly voltunk. Mindent lesztnak. Senki nem foglalkozik veled. Nykot biztonsagosnak lattam. A tendorok baratsagosak es tudjak a dolgukat. Nyilvan meg kell valogatni hova megy de normal ugymenetben nincs gond. A fegyverviseles nem problema.az emberek ahogy lattam tudjak mit csinalnak es mindenhol segitokeszek voltak.
jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten bármelyik téren kevésbé vagy biztonságban. Egyrészt NY-ban állandó a rendőri jelenlét az utcán (mindenhol). Gyalog, autóval, sőt, még a metrón is. Másrészt az amerikaiak túlnyomó többsége kedves, barátságos, segítőkész. Semmilyen atrocitás nem ért, pedig jártam "gázosabb" helyeken is. Annyi, hogy a Midtownban vigyázni kell a turistalehúzásokkal meg a zsebtolvajokkal, de ez minden nagyvárosban így van. A Grand Canon meg autóval rohadt messze van, repülővel jobban jársz.
jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztonságos. Semmi sem úgy van, ahogy a tévében látod. Persze rosszkor, rossz helyen lenni mindenkivel előfordulhat a világon.

Mit tudom én, ősszel éppen Chicagoban voltam és van ott egy L vasút fölött átívelő gyaloghíd ahonnan állítólag látványos képet lehet készíteni a skyline-ról. Csak ott jöttem rá, hogy viszont csak érvényes jeggyel lehet odajutni, én meg nem vettem napijegyet, mert bérautóm volt. Ott töketlenkedtem, hogy hol van itt egy jegyautomata és hogy működik, amikor meglátta a bénázásomat két ott kolbászoló rendőr. Megkérdezték miben sántikálok, én meg mondtam, hogy csak a fotó, erre a saját kártyájával beengedett.

Rengeteg ilyen hasonló kedves esetem volt, havonta járok az USA-ba, sokszor kétszer is, munka miatt, bejártam már 19 államot.

Ha van pénzed, szállodád, bérautód akkor gentlemen's club. A hajléktalanok közt meg minek kolbászolnál... Egyébként ők sem bántanak

febr. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Grand Canyon persze latvanyos, de kocsival New Yorkbol? Majdnem 4000 km.

Ha mindenkeppen kocsival akartok utazni nemzeti parkokat nezni, a legkozelebbi Virginiaban van, Shenandoah Nemzeti Park.

New York City nem veszelyesebb mint mas nagyobb varos, egyszeruen vigyazni kell.En szemelyesen nem birom a City-t de turistak midig vannak.

febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
New York nem veszelyes. Bizonyos helyek igen, de oda nem kell menni, es föleg nem ejszaka. Nem akarok beleszolni az utitervetekbe, de New Yorktol a Grand Canyon borzaszto messze van, min. 3000 km. Ha a Grand Canyont mindenkeppen meg akarjatok nezni, akkor a nyugati partra menjetek. Sokkal szebb is, mint New York. Ertem itt pl. San Franciscot, ha varoslatogatast akartok. Nagyon klassz varos! Californiabol sok nemzeti parkba viszonylag hamar el lehet jutni, pl. a Yosemite, vagy a Brice Canyon meg talan szebb is, mint a Grand Canyon.
febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!