Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » ESTÁ-val lehet önkéntes...

ESTÁ-val lehet önkéntes munkát vállalni? Az interneten egymásnak ellentmondó információkat találtam, ezért kérdezem.

Figyelt kérdés

Szerintem azok a válaszok a szavahihetőek, amik nem egy tömör igen vagy nem-et tartalmaznak, hanem részletezik, hogy milyen körülmények között lehet, vagy nem lehet. Eszerint, ha nem kapok fizetést (és ugye nem fogok kapni, sőt még nekem kell majd fizetnem valamennyit), és a szervezet, ami tartja az non-profit (a honlapjuk szerint az), akkor lehet, de azért jó lenne egy hivatalos megerősítés. (Tudom a GYIK nem az, de esetleg tudtok olyan honlapot ajánlani, ahol nem csak valami fórumban téma ez.) Már írtam az Amerikai Vám és Határőrségnek, de nem válaszoltak semmit.

Eddig a legrészletesebb választ itt találtam:


[link]


Eszerint (magyarra fordítva):


1. Nonprofit szervezet-e az a szervezet, amely hasznot húz/kap az önkéntes szolgáltatásaiból?

2. A tevékenység kevesebb, mint egy teljes munkaidős foglalkozás?

3. A szolgáltatásokat szabadon, nyomás és kényszer nélkül kínálják?

4. Jellemzően az önkéntes munkához kapcsolódnak az ilyen jellegű szolgáltatások?

5. Az önkéntesek elveszik-e a helyet a rendes munkavállalóktól?

6. Kap-e (vagy vár-e) a munkavállaló bármilyen hasznot attól a jogalanytól, amelynek szolgáltatásokat nyújt?


Ha az első 4-re IGEN, az utolsó 2-re NEM-mel válaszol, akkor az önkéntes munkának minősül.


Eszerint rendben van a dolog, hacsak azt nem tekintik fizetségnek, hogy azt várom a tábortól, hogy az angolom fejlődjön.


De például az itteni linkek sem működnek már.


Illetve ez nem fórum, hanem egy hivatalos(nak tűnő) honlap, de nem amerikai, hanem német:


[link]


(Magyarra fordítva:)


Az ESTA-val hivatalosan a következő szakmai tevékenységek vagy szolgáltatások lehetségesek (többek között):


Üzleti találkozókon való részvétel

Részvétel tudományos, oktatási, szakmai vagy üzleti találkozókon, szakmai kiállításokon vagy konferenciákon

Szerződéses tárgyalások

Egy birtok rendezése

Önkéntes (nem fizetett) non-profit szervezetnél.

Vállalaton belüli találkozók az USA-ban

Értékesítés utáni szolgáltatások (bizonyos feltételek mellett), pl. az eladott gépek/termékek üzembe helyezése vagy karbantartása formájában


Volt már tapasztalata közületek valakinek ESTÁ-val önkéntes táborban?



márc. 6. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg a belepeskor a CBP tiszt fogja eldonteni, hogy ilyen cellal belphetsz-e vagy sem. Nem mindegy, hogy ket hetre mesz vagy megprobalod a teljes 90 napot ott tolteni. Ha megeri neked kockaztatni az ESTA-t probald meg.
márc. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az önkéntesség kb. 3 hét lenne (20 nap) + előtte még utazás, összesen pár nappal több, mint 1 hónap, szóval messze lenne a 90 naptól.
márc. 13. 23:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Végül lemondtam az önkéntes tábort, és rendben beengedtek az USÁ-ba (kétszer is, mert Kanadából visszafelé jövet is).
ápr. 18. 01:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Okay.
ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!